Kuriozitete

Të fundit

Qytetet më të shtrenjta në botë për vitin 2023

Singapori dhe Zyrihu u emëruan si qytetet më të shtrenjta në botë. Edhe pse Nju Jorku u barazua me Singaporin

Parajsa e festave, njihuni me çiftin që ka 555 pemë Krishtlindjesh (FOTO)

Kjo shtëpi në shtetin veriperëndimor gjerman të Saksonisë së Poshtme fsheh një sekret. Të gjitha të zbukuruara dhe të ndriçuara,

E rrallë në Venezuelë, lindin 3 luanë të bardhë

Kopshti zoologjik Las Delicias në Maracay, Venezuelë, po feston lindjen e tre këlyshëve të luanit të bardhë të Afrikës së

Akullorja më e shtrenjtë në botë vlen më shumë se 6000 euro

E certifikuar nga Rekordi Botëror Guinness, rekordi shkon tek kompania japoneze Cellato, e cila ka bërë një akullore, të quajtur

Burrit iu gjetën në stomak, çelësa, çakmak dhe kapëse rrobash

Një burrë në qytetin Latina në Itali, iu nënshtrua një operacioni urgjent pasi iu gjetën në stomak,dhjetëra objekte duke përfshirë

Dorëshkrimet e David Bowie mund të shiten mbi 115.000 euro

Dorëshkrimet e David Bowie me tekste të dy këngëve të tij mund të shiten më shumë se 115.000 euro në

Brenda ndërtesës që vetëriciklohet

Nga jashtë, Thoravej 29 në veriperëndim të Kopenhagës mund të mos duket shumë vend tërheqës. Por nëse i hidhni një

Regjisorët gjejnë rastësisht anijen e fundosur 128 vjet më parë

Regjisorët e dokumentarëve, Yvonne Drebert dhe Zach Melnick, po kërkonin guaska në shtratin e liqenit Huron në Kanada, kur hasën

Si të thuash të pathënat: 10 mënyra për t’iu qasur një bisede delikate dhe të frikshme

Qasjet e provuara dhe të testuara mund të ndihmojnë në zbutjen e rrugës. Këtu janë 10 këshilla të dobishme të

E thotë shkenca: Kjo është diferenca ideale e moshës mes një çifti

Njerëzit thonë se dashuria është e verbër, por një studim pretendon se diferenca në moshë mund të përcaktojë jetëgjatësinë e

Përzgjedhja e redaktorit

Historia e tre vajzave: Ligji më detyron të kryej marrëdhënie me burrin, edhe pse s’dua!

Aktivistët janë përpjekur të ndryshojnë ligjin prej vitesh, por ata

Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit (TABELA)

Shkup, 7 dhjetor - Besimi i qytetarëve tek institucionet kalon