Kuriozitete

Të fundit

“Divorci i thinjur”, pse ndodh e cilat janë pasojat e tij

E ke dëgjuar ndonjëherë këtë term? Nga vetë fjala “divorci gri”, nuk është aq e vështirë për ta kuptuar. Divorci

Tre muaj punë për 1 telefon, në BE dhe SHBA e blen për 2 javë

Telefonat vijnë me modele dhe sisteme të reja çdo vit, duke i nxitur njerëzit t’i zëvendësojnë pajisjet që dalin nga

Të rinjtë po bëhen introvertë

Një studim i cili është bërë me disa të rinj amerikanë ka nxjerrë si rezultat se ata duan të qëndrojnë

“Mos hani kruajtëse dhëmbësh të skuqura”, trendi i Tik Tok-ut shkakton alarm

Koreano-jugorët po konsumojnë kruajtëse dhëmbësh të skuqura, një trend që është bërë viral në rrjetet sociale duke nxitur Ministrinë e

Hëna po tkurret çdo ditë e më shumë

Hëna po tkurret dhe kjo nënkupton se ndoshta nuk do të arrijmë kurrë të jetojmë në të. Kur hëna u

12-vjeçari me inteligjencë më të lartë se Ajnshtajni

Ky është 12-vjeçari Rory Bidwell nga Britania e Madhe që ka shënuar një nivel inteligjence 162 sipas testit që kreu,

Si ta ndizni veturën në temperaturë nën zero?

Moti i ftohtë mund ta dëmtojë baterinë, e si pasojë e kësaj, ekzistojnë disa këshilla se si të ndizet vetura.

Pse kuzhinierët veshin doreza të zeza?

Emrat e restoranteve ishin të njohur, por nuk kishte rëndësi se kush gatuante për sa kohë që ushqimi ishte i

Vendet ku nuk duhet ta lini asnjëherë celularin

Shkencëtarët kanë zbuluar disa nga vendet ku nuk duhet ta vendosni kurrë telefonin. Në shtrat ose nën jastëk Të flesh

10 milionë dollarë për atletet e Michael Jordan

Shtatë deri në 10 milionë Dollarë synon t’i shesë shtëpia e famshme e ankandeve Sothebis, 6 palë atlete të veshura

Përzgjedhja e redaktorit

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak