Speciale

Të fundit

Ja pse një gruaje i duhen takat e larta!

Nëse jeni një grua që vesh taka të larta çdo ditë në punë, dikush që i vesh ato vetëm në

CIA e pranon: Puçi që mbështetëm në vitin 1953 në Iran ishte jodemokratik

Zyrtarë të tjerë amerikanë kanë bërë komente të ngjashme në të kaluarën, por CIA e pranoi këtë për herë të

Kina, mbledhësi më i madh i borxhit në botë!

Autorët e raportit zbuluan se Kina ka, në disa raste, më shumë se dyfishuar normën e interesit si një ndëshkim

Jada Pinkett Smith jep një informatë të re rreth martesës së saj

Jada Pinkett Smith dhe Will Smith do të qëndrojnë “bashkë përgjithmonë”. Aktorja e njohur ka folur rreth martesës së saj

Shkencëtarët gjejnë “butonin vrasës” që mund të shkaktojë vdekjen e qelizave kancerogjene

Shkencëtarët kanë gjetur një mënyrë për të ‘shpërthyer dyert’ që çojnë në zemrën e tumoreve kancerogjene dhe duke i hapur

Ky grup njerëzish s’mund të hajë banane!

Bananet njihen si një frutë që na japin energji, ndaj janë një zgjedhje e shkëlqyer për mëngjes. Megjithatë, është mirë

DO TË VINI DUART NË KOKË: Sa sheqer konsumoni gjatë një viti?

Sheqeri është një nga produktet ushqimore që njeriu ka gjithmonë në shtëpinë e tij. Diku do të ketë një kavanoz

Një shteg rrethor i gjatë 93 km në Dubai për këmbësorët dhe çiklistët!

Me synimin për t’i drejtuar banorët drejt mënyrave më të shëndetshme të transportit, si çiklizmi dhe ecja, është planifikuar një

E THOTË SHKENCA: Kjo është paga ideale për të qenë të lumtur

Lumturia është një qëllim që të gjithë duam ta arrijmë në jetë, por ka një pyetje që shpesh ia bëjmë

Sa fitojnë blogerët nga Instagrami? Çmimet arrijnë në 325 mijë euro për një postim

Duken shifra marramendëse, por janë reale. Dikujt mund t`i duhet të punojë gjithë jetën, çdo ditë të javës, nga 8

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në