Speciale

Të fundit

Ushtria shqiptare në Kroaci (3): Midis bashkëngjitjes me Kosovën dhe Maqedoninë

    (vazhdon nga numri i kaluar) I shoqëruar nga dy përfaqësuesit e Partisë për Prosperitet Demokratik (PPD), Shukri Rrahimi

Të shëmtuarat, si ndihen dhe e përjetojnë këtë fakt

A e keni menduar ndonjëherë se cili është sekreti i bukurisë? Një fytyrë simetrike dhe sasia e duhur e hormoneve.

Facebooku ju zgjatë jetën!

Ata që përdorin Facebookun janë 12% më pak të rrezikuar nga vdekja, krahas atyre që nuk janë përdorues të tij.

Fitorja e Trumpit e njëjtë si 11 shtatori

50 Cent është i famshmi i fundit që ka shprehur emocionet e tij dhe frustrimit në lidhje me rezultatin e

Dy të dënuar arratisen nga burgu falë …dronit

Ashtu si në një film. Ashtu si në filmin e kohëve moderne “Arratisje nga Alkatrazi”.  Por kjo ka ndodhur në

Kosovarja që me vithe ia kalon edhe Kim Kardashianit (Foto +16)

Modelja Hafia Mira, 24-vjeç nga Kosova në Instagramin e saj vazhdimisht publikon foto ku ajo vë në pah asetet e

Ushtarë shqiptarë me plisa në Urën e Gallatës në Stamboll, 1909

  Ushtarë shqiptarë me plisa në Urën e Gallatës në Stamboll, 1909

Suzy “tradhton” Messin me një tjetër lojtar

Ndoshta mund të marrë fund “persekutimi” i Miss BumBum, emri i vërtetë i së cilës është Suzy Cortez, ndaj mesfushorit

Sllovenia në festë: E dija se te ajo vajzë ka diçka

Në Slloveni kampanja e Donald Trump-it për president të SHBA-ve ka qenë posaçërisht interesante për shkak të Melania Trump-it e

Plaku dhe dhelprat besnike (FOTO)

Pensionisti Patsy Gibbons, gjatë punës nëpër ara, i shpëtoi dy dhelpra pak para ngordhjes, por nuk e kishte pritur se

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në