Speciale

Të fundit

Ushtria shqiptare në Kroaci (2): Kuvendi panshqiptar në Stubiçka Toplica

  (vazhdon nga numrin i kaluar) Për herë të parë dhe të vetme shqiptarët nga gjitha trojet e ish Jugosllavisë,

Zonja e parë që dikur pozonte nudo (Foto +16)

Pas takimit në një klub natë më Donald Trump jeta e saj tani ka ndryshuar. Flasim për ish-modelen Melania Trump,

Palestinezi që shëron me bletë (FOTO)

Një bletar palestinez, nga jugu i Rripit të Gazës, i trajton njerëzit bletë. Ai quhet Rateb Samour, i cili nuk

Thembrat e çara mund t’i shëroni me limon (FOTO/VIDEO)

Kremrat e ndryshme për thembrat e plasaritura kërkojnë shumë mund dhe të holla, e ndodh që të gjitha këto të

Mbi 46 milionë njerëz në kushte skllavërie

Një raport i ri, i publikuar nga fondacioni “Walk Free”, “Të ecësh i lirë”, thotë se rreth 46 milionë njerëz

Në dhomën e hotelit vetëm me parukierin (FOTO)

Ish e dashura e Jason Derulo, Daphne Joy i ka kënaqur fansat e saj të “Instagram”-it me foto vërtet të

Profesori zhvishet para studentëve, salla boshatiset (VIDEO)

Profesori i anatomisë i ka befasuar të gjithë studentët e tij kur është zhveshur i tërë para tyre gjatë një

Ekskluzive: Ushtria shqiptare në Kroaci (1)

Në fillim të viteve të 90-ta, kur Jugosllavia e kontrolluar nga Sllobodan Millosheviqi kishte nisur të futet në valën e

Indi, aktorët mbyten gjatë xhirimit të filmit

Yjet e filmave indianë Anil Kumar dhe Raghav Uday janë deklaruar të vdekur ndërsa vijojnë kërkimet për trupat e tyre

Të mbulosh gjoksin me… pica (FOTO)

Sigurisht që ajo nuk është e turpshme të reklamojë gjokset e saj, duke rrëfyer se është pro “lirisë së gjoksit”.

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në