Speciale

Të fundit

Shqiptarja merr çmimin e parë të gatimit në Amerikë

Eljesa Haxhiu, e cila vjen nga Kosova ka fituar një garë kombëtare në SHBA, për recetën të rosës të gatuar

Isha më shumë se një mostër!

Një grua ka marrë guximin të publikojë fotot e saj në rrjetet sociale, para dhe pas përdorimit të drogës, për

5 gjëra që i duhen fëmijës suaj për të qenë i suksesshëm

KOHA sjellë për ju disa mënyra tjera se si të ndikoni në jetën e fëmijës suaj, që nesër ai të

Femrat e bukura të dëmshme për shëndetin!

Shpenzimi i pesë minutave me një femër atraktive i rritë nivelet e kortizolit - hormoni trupor i stresit, sipas një

Dy pijet që parandalojnë kancerin në kokë

Gjatë hulumtimeve të bëra “Cancer Epidemology” shkencëtarët kanë studiuar mbi 300 burra e gra tek të cilët është diagnostikuar gliomi-kanceri

Metoda për të ndaluar ngrirjen e dyerve të makinës tuaj (VIDEO)

Është shumë e thjeshtë, ju duhet vetëm të lyeni gomën mbrojtëse rreth dyerve me një yndyrë. Ajo mund të jetë

Video e Adele më e shikuara në YouTube 2016 (VIDEO)

Video e këngëtares britanike Adele, në të cilën ajo këndon hitet e saj në veturë, është një nga klipet më

Dje gazetare, sot yll pornografie (FOTO)

Nuk do të thotë që me profesionin me të cilin kemi filluar një karrierë edhe të përfundojmë me atë. Një

Benjamin Franklin, presidenti me shumë profesione!

Një nga personalitetet e shquara që dha kontributin e tij për pavarësinë e Shteteve të Bashkuara është edhe diplomati, aktivisti

Këngëtaret tona, më shumë tregojnë të pasmet se sa fytyrën (FOTO)

Po të mos ishte që tregojnë të pasmet më shumë se fytyrën zor që do të ishin aq të famshme

Përzgjedhja e redaktorit

Izraeli mund të bëhet “Ukraina e dytë”

Sigurisht edhe këtë herë, Amerika duket se luan një rol

Kush është Margo Martin, gruaja që shoqëron kudo Trumpin

Margo Martin, zëvendësdrejtoresha e komunikimit për Donald Trump, ishte një