Speciale

Të fundit

Nga zjarri i Reichtagut, deri grushti i shtetit në Iran: Këta janë “flamujt e rremë” të historisë

ZJARRI I REICHTAGUT. Në një prej netëve më famëkeqe të historisë së Evropës, parlamenti gjerman - Reichtagu - u dogj

Çfarë ndodh në temperaturë zero absolute?

Në një kuptim, ne nuk mund ta dimë kurrë, sepse arritja e zeros absolute është një detyrë e pamundur, pasi

7 lloje inteligjencash, tek cili tip je ti?

  Një nga qëllimet e studimit të trurit në fundin e shek. XX ka qenë ndërgjegjësimi se ai zotëron një

A mendojnë njësoj binjakët identikë?

Gjenet që ne trashëgojmë nga prindërit tanë ndikojnë në karakteristikat tona psikologjike - gjëra si inteligjenca dhe aftësia jonë e

Videot më të mira të vitit 2016 (VIDEO)

Kreativiteti i njerëzve nuk ka fund. Përmes aktiviteteve të ndryshme dhe unike, ata mbesin në histori. Në videon e mëposhtme

Kjo video më së miri tregon pse BMW M640Li kushton 150.000 dollarë

BMW na kujton se sa e veçantë është herë pas here. BMW M760Li Xdrive kushton 153,800 dollarë dhe plotësisht e

Kjo është fotoja e vitit që zgjodhi Instagrami (FOTO)

Instagram si zakonisht e zgjedhë dhe e shpërblen fotografinë më të mirë të vitit. Fotografia e Robert Scott është shpallur

Një çrregullim ri mendor dhe të gjithë ne mund të jemi të prekur

Nëse ju kap paniku në momentin që shihni se celulari juaj ka pak bateri, nuk jeni vetëm. “Ankthi i baterisë

Sa gjatë duhet t’i pastroni duart?

Të gjithë duhet t’i pastrojnë duart për rreth 45 sekonda, thonë studimet e reja. Doktoresha Gina Radford ka paralajmëruar se

As derr as majmun… (FOTO)

Trup derri e fytyrë majmuni, është kjo krijesa më e fundit që po çudit rrjetin. Kafsha me pamje vërtetë të

Përzgjedhja e redaktorit

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak