Speciale

Të fundit

Luftë në mes gorillave gjigante (VIDEO)

Gorillat janë zakonisht i tregojnë muskujt duke rrahur gjoksin, sikur kërkojnë përballje me tjerat. E në raste të rralla na

Me një kamion tenton të tërheqë 200 kontejnerë 750 tonë? (VIDEO)

Njeriu më i fuqishëm në botë Magnus Samuelsson, pasi ka kaluar sfidën e tërheqjes së kamionit me forcën e tij,

Dorëshkrimi antik: Krishti ishte i martuar dhe kishte fëmijë

Një dorëshkrim antik pretendon në mënyrë sensacionale se Krishti ishte martuar me Mary Magdalenen, bile edhe kishte pasur fëmijë me

Për këto gjëra nëna nuk ju ka treguar asnjëherë

E keni bërë të qajë shumë Ajo ka qarë kur e ka kuptuar se është shtatzënë. Ka qarë përderisa ju

Si të vraponi? A duhet ta prekë së pari tokën shputa apo gishtat?

Vrapimi është mënyrë e përsosur për ta mbajtur trupin në formë, por shumica e njerëzve e kanë problem ta zhvillojnë

Fjeti e dehur, zgjohet me një tatuazh penisi në shpinë (FOTO+16)

Një vajzë në Britaninë e Madhe u zgjua një mëngjes pas një nate e dehur dhe zbuloi se në shpinë

Shpenzoi 40 mijë dollarë për tu bërë si “Kafka e Kuqe Henry” (FOTO)

Henry Rodriguez është babai i një fëmije 3-vjeçar me një pasion të veçantë që edhe vetë djali i tij Aaron

Prekëse: Qeni përshëndet pronarin që po vdes (VIDEO)

Kjo video ka prekur shumë njerëz. Një qen shkon në spital për të vizituar për herë të fundit pronarin e

Mick Jagger sërish baba në moshën 73-vjeçare

Asnjëherë nuk është shumë vonë për të lënë një pasardhës. Këtë e ka dëshmuar solisti i grupit të famshëm të

Kjo nënë është shumë e lidhur me kukullën, ja arsyeja… (FOTO)

Kur djali i Betty Bading u diagnostikua me kancer, ajo mbeti me zemër të thyer. Gregu, 39 vjeç e humbi

Përzgjedhja e redaktorit

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak