Speciale

Të fundit

Gabimet që ndikojnë për keq në personalitetin e fëmijës

Prindërimi është akti më delikat i balancimit të një sërë veprimtarive që lidhen me fëmijët tuaj. Ky ekuilibër është i

Fotografitë e Luisit po tronditin shoqërinë moderne (FOTO)

Imazhet grafike të artistit kurajoz spanjoll Luis Quiles kanë trazuar jo pak kritikët e artit kohët e fundit. Ai jep

Kështu parandalohet thithja e gishtit tek bebet

Për faktin se është një ndër sjelljet më të hasura në foshnjëri e fëmijëri, prindërit nuk duhet të alarmohen, nëse

Kjo bimë ua përmirëson humorin (FOTO)

Bima e rozmarinës ndihmon qarkullimin e gjakut si dhe përmirëson humorin. Rozmarina e njohur ndryshe edhe si mersinë, përmban antioksidantë,

Ndahet nga jeta aktori Bujar Lako

Është ndarë nga jeta në moshën 68 -vjeçare aktori i njohur i kinematografisë shqiptare, Bujar Lako. Ai ka ndërruar jetë

Mushmolla, ja vetitë e mrekullueshme kurative

Dardha e egër (Mespilus germanica) ose mushmolla është shumë e shëndetshme. Prej saj mund të përgatisni marmelatë dhe çaj, e

Foto të rralla nga viti 1909: Kur “Rruga e Kombit” përshkohej me kuaj

Sot aty kalon segmenti rrugor më i rëndësishëm dhee më i kushtueshëm në vend dhe jo vetëm dhe është nyja

Kjo është miliarderja më e re në botë (FOTO)

Për shumicën e njerëzve, të bëhesh miliarder është një ëndërr e cila nuk do të realizohet ndoshta kurrë. Por, kjo

Ndahet nga jeta legjenda e muzikës botërore, George Michael

Eshtë ndarë nga jeta në moshën 53 vjeçare illi muzikor i viteve të 80-ta, George Michael. Ai vdiq të dielën

Meshkujt pëlqejnë kur vajzat vishen në të kuqe!

Pavarësisht moshës, gjinisë dhe profesionit tuaj, ka raste të caktuara dhe rrethana ku ju duhet të konsideroni me kujdes zgjedhjen

Përzgjedhja e redaktorit

Izraeli mund të bëhet “Ukraina e dytë”

Sigurisht edhe këtë herë, Amerika duket se luan një rol

Kush është Margo Martin, gruaja që shoqëron kudo Trumpin

Margo Martin, zëvendësdrejtoresha e komunikimit për Donald Trump, ishte një