Speciale

Të fundit

Rrugica e puthjeve që sjell lumturi për çiftet

Qyteti meksikan  Guanajuato është  i njohur për rrugët e tij piktoreske, por veçanërisht për “El Callejón del Beso” (Rrugica e

Kali noton 7 milje përpara se ta shpëtojnë (FOTO)

Një kalë është bërë shumë i famshëm pasi ka notuar 7 milje në plazhin e Brisbane’s Sandgate, në Australi. Policëve

Pështyma e hardhucës, arma e re kundër obezitetit

Një ilaç që përdoret nga diabetikët dhe që përftohet nga një kimikat, i gjendur në pështymën e një hardhuce helmuese,

E kuqe në Lamborghini (FOTO)

Kylie Jenner nuk zhgënjen asnjëherë. Bukuroshja 19-vjeçare dukej e mrekullueshme në Majemi teksa ishte e shoqëruar nga i dashuri i

Qeni “hero” shpëton vogëlushin nga verbimi

Vogëlushi Mark dhe qeni i tij Alfie, janë të dy pesë vjeç dhe janë rritur së bashku. Vitin e kaluar,

Si duket sot ky bebe i famshëm? (FOTO)

Për shumë prej nesh është një fytyrë e njohur, i ashtuquajturi “Djali i suksesit”. Por cili është vallë djali, që

Gruaja me flokët 17 metra rrezikon të paralizohet

Gruaja me flokët më të gjatë në botë, e cila i mban ato në formë rastash është martuar me një

Zbulohet “lumi” që vlon në Peru

Nuk është më legjendë e kolonizatorëve spanjollë. Në Peru, të gjithë besonin se lumi që vlon, Mayantuyacu ishte një legjendë,

Gjendet mumia 2000 vjeçare me qerpikë dhe flokë (FOTO)

Ajo mund të jetë 2100 vjeç por vazhdon të ketë qerpikë, flokë, lëkurë të butë dhe gjymtyrët mund të vazhdojnë

Ç‘efekt na sjell ngrënia e akullores

Nuk ka vakt më të mirë se akullorja për disa, për ata persona që i preferojnë ushqimet e ëmbla. Yoshihiko

Përzgjedhja e redaktorit

Izraeli mund të bëhet “Ukraina e dytë”

Sigurisht edhe këtë herë, Amerika duket se luan një rol

Kush është Margo Martin, gruaja që shoqëron kudo Trumpin

Margo Martin, zëvendësdrejtoresha e komunikimit për Donald Trump, ishte një