Reportazh

Të fundit

Qyteti që është kthyer në atraksion turistik për shkak të dukurive paranormale… (FOTO)

Alton është një qytet i vogël përgjatë lumit Misisipi në shtetin amerikan të Illinois që u themelua në vitin 1818.

Saladini, mbrojtësi i madh i Islamit

I lindur në Tikrit, Mesopotami, Saladini ishte me origjinë kurde. Ai u rrit pranë Damaskut gjatë kohës së Kryqëzatës së

Një histori e shkurtër e Perandorisë Britanike

Në kulmin e saj, Perandoria Britanike ishte më e madhja që bota kishte parë ndonjëherë. 1496. John Cabot, një eksplorues italian

Vetëm 200 njerëz e vizitojnë në vit, njihuni me vendin me më pak turistë në botë

Turizmi është një barometër për ekonominë e disa vendeve, përfshirë Shqipërinë. Çdo vit presim me padurim qindra mijëra turistë që

QYTETI I PAQES, PËR TË CILIN VETËM LUFTOHET!  Çfarë e bën Jerusalemin një vend kaq të shenjtë?

Tensionet midis izraelitëve dhe palestinezëve në Jerusalem, prej kohësh po shkaktojnë një konflikt në rritje. BBC paraqet një përshkrim të

“The Sydney Morning Herald” e rendit Shqipërinë mes 12 vendeve mesdhetare më të mahnitshme

E përditshmja australiane “The Sydney Morning Herald” e ka renditur Shqipërinë mes 12 vendeve mesdhetare më të mahnitshme, që ofrojnë

Ishulli piktoresk i izoluar me ajrin më të pastër në Tokë (FOTO)

Në skajin e thyer veriperëndimor të shtetit ishullor australian të Tasmanisë shtrihet një gadishull jashtëzakonisht i largët me një emër

HARROJENI VERËN! Ja pse duhet të udhëtoni në Evropë në vjeshtë

Vera është patjetër një kohë e mirë për të udhëtuar, megjithatë na lejoni t’ju themi se ndoshta nuk është aq

Qyteti që duan ta ndërtojnë miliarderët! (FOTO)

Një listë e sipërmarrësve dhe kapitalistëve të shquar të Luginës së Silikonit po mbështesin projektin, përfshirë filantropisten Laurene Powell Jobs,

Pse do të duhej të planifikoni një vizitë në Talin të Estonisë? (FOTO)

E vendosur në veri të Evropës, midis Rusisë dhe Letonisë, Estonia vazhdon të mbetet ndër ato vende që ka çfarë

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në