Reportazh

Të fundit

HARROJENI VERËN! Ja pse duhet të udhëtoni në Evropë në vjeshtë

Vera është patjetër një kohë e mirë për të udhëtuar, megjithatë na lejoni t’ju themi se ndoshta nuk është aq

Qyteti që duan ta ndërtojnë miliarderët! (FOTO)

Një listë e sipërmarrësve dhe kapitalistëve të shquar të Luginës së Silikonit po mbështesin projektin, përfshirë filantropisten Laurene Powell Jobs,

Pse do të duhej të planifikoni një vizitë në Talin të Estonisë? (FOTO)

E vendosur në veri të Evropës, midis Rusisë dhe Letonisë, Estonia vazhdon të mbetet ndër ato vende që ka çfarë

Amasra, qyteti turk që përbëhet nga dy ishuj

Mesdheu është pothuajse gjithmonë simbol i një pushimi të mirë, cilësor dhe detit të ngrohtë. Një vend i tillë është

EL PAIS: Shqipëria, destinacioni i ri i udhëtimeve, hapet me botën

Gati katër dekada pas vdekjes së Enver Hoxhës, udhëheqësit që e ktheu Shqipërinë në një nga vendet më të izoluara

NARCITY: “Shqipëria me plazhe bruz dhe mot të mrekullueshëm”

Kur ëndërroni për pushime evropiane me ujëra bruz, plazhe të paeksploruara, ushqim të shijshëm dhe mot të mrekullueshëm, shumë prej

KUJDES NGA HAJDUTËT E XHEPAVE! Vendet europiane ku duhet t’i bëni sytë katër

Kur udhëtojmë, ndodh që të përballemi me makthin e vjedhjes së sendeve me vlerë, sidomos nëse vizitojmë zona të mbipopulluara

“Shqipëria me plazhe bruz dhe mot të mrekullueshëm”

Kur ëndërroni për pushime evropiane me ujëra bruz, plazhe të paeksploruara, ushqim të shijshëm dhe mot të mrekullueshëm, shumë prej

“BuzzFeed”: Shqipëria mes destinacioneve të konsideruara perla të fshehura

Nëse po planifikoni arratisjen tuaj të ardhshme ndërkombëtare, do të përballeni me një nga vendimet më sfiduese. Ka kaq shumë

JASHTËZAKONISHT I LARGËT! Ky është vendi më pak i vizituar në botë! (FOTO)

Më faqen e Rishikimit të Popullsisë Botërore, u publikua një listë e vendeve më pak të vizituara në botë dhe

Përzgjedhja e redaktorit

Historia e tre vajzave: Ligji më detyron të kryej marrëdhënie me burrin, edhe pse s’dua!

Aktivistët janë përpjekur të ndryshojnë ligjin prej vitesh, por ata

Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit (TABELA)

Shkup, 7 dhjetor - Besimi i qytetarëve tek institucionet kalon