Reportazh

Të fundit

Shqipëria që nuk e prisni

Italianët e Mondo Viggare kanë veçuar qytetin jugor të Ksamilit në Shqipëri si një destinacion që nuk duhet humbur këtë

Të mirat e jetës në izolim (FOTO)

Në shtetin amerikan të Alaskës, anëtarët e familjes Achtley janë të vetmit që jetojnë përgjatë bregut prej katërqind kilometrash të

Një fundjavë në Granada të Spanjës, qytetin e kështjellave

Emily SARGENT Duke shëtitur nëpër El Albaicín, një nga Barrios-et qendrore të Granadës, duket sikur kemi udhëtuar në një tjetër

Lesley Bellew: Shqipëria, një vend i fshehur turistik për botën

Është afër me Italinë, por më pranë me Greqinë. Por për më shumë se një gjysmë shekulli, Shqipëria ka qenë

Le Monde: Sharmi i Ballkanit në Alpet Shqiptare (FOTO)

Gazeta franceze “Le Monde” ofron për lexuesit e saj në mbarë botën një reportazh dedikuar bukurive natyrore të Shqipërisë të

TIBETI, vendi i legjendës dhe misterit

Kur dikush kërkon Tibetin apo “Çatinë e Botanekës’’ siç quhet ndryshe, do të gjendet në rrugë që ngjiten deri në

Katari dhe nënshtrimi i butë

“The Economist” e ka quajtur “shteti tjetër wahabist”. Është Katari, kloni i vogël i Arabisë Saudite, por deri më sinuoz

Shkodrani që u ngjit në majën e Afrikës

Është ndër të paktët shqiptarë që ka mbërritur të ngjitet në majën më të lartë në Afrikë, në Kilimanxharo. Kastriot

Plazhi parajsë që fsheh sekretin për një jetë të gjatë?

Nga Robert Howell, CNN Jose Guevara jeton me familjen në një fermë të vogël. Ai e ka kaluar shumicën e

Njihuni me “mbretërinë e shkurtabiqëve” (FOTO/VIDEO)

Mbretëria e shkurtabiqëve ndodhet në Kinë. Është krijuar në vitin 2009. Kjo mbretëri i ka bashkuar qindra shkurtabiq, të cilët

Përzgjedhja e redaktorit

Izraeli mund të bëhet “Ukraina e dytë”

Sigurisht edhe këtë herë, Amerika duket se luan një rol

Kush është Margo Martin, gruaja që shoqëron kudo Trumpin

Margo Martin, zëvendësdrejtoresha e komunikimit për Donald Trump, ishte një