Reportazh

Të fundit

Ishulli i Pashkëve dhe mistika rreth tij

Ishulli i Pashkëve është një territor kilian që ndodhet në pjesën juglindore të Oqeanit Paqësor. Njerëzit e lashtë që jetonin

Kulla 650 miliardë dollarëshe e Eiffelit

DONIN TA SHEMBNIN. “Do të ngrihet mbi Parisin si një oxhak i zymtë e i madh fabrike”, u ankua një

Oazë në shkretëtirë: Ky është resorti më i bukur në botë (FOTO)

Ky duhet të jetë ndoshta resorti më i bukur në botë. I vendosur në mes të shkretëtirës, ai do jetë

Gjurmët e një kontinenti të zhdukur në zonën Mauritius

Zbulimi bën të mendosh që gjetjet janë pjesë të mbetura nga zhdukja e mikor-kontinentit të lashtë Mauritia, sipër të cilit

Historia e parë e dokumentuar e vampirëve në Evropë vjen nga Ballkani

Vampirët zakonisht lidhen me errësirën dhe kështjellat e braktisura në Transilvani, mirëpo historitë e vampirëve ekzistojnë edhe në kulturat e

Angeles City, supermarketi i seksit! (FOTO 16+)

Lëkura e bardhë, sytë si aziatikë, flokë bjonde apo të kuq. Janë fëmijët e askujt. Ose më saktë një baba

Viti 1991, viti i “zgjimit” të shqiptarëve

40 vjet izolim total! Është Shqipëria komuniste, toka e shqiponjave, një vend malesh jo më larg se 100 kilometra nga

BARCELONA, qyteti më i mirë në botë!

Nga Simon FLETCHER Nuk ka asgjë objektive në lidhje me këtë artikull. Unë e dua Barcelonën, dhe çdo gjë që

LUFTA E TROJËS, a ka ndodhur vërtetë?

Emri Trojë i referohet edhe legjendave, por edhe vendit arkeologjik në jetën reale. Në legjendë, Troja është qyteti që mbeti

Monschau, qyteti pa autobusë dhe trena! (FOTO)

A e dini se ka një vend në botë, në të cilin nuk mund të gjeni as autobusë dhe as

Përzgjedhja e redaktorit

Izraeli mund të bëhet “Ukraina e dytë”

Sigurisht edhe këtë herë, Amerika duket se luan një rol

Kush është Margo Martin, gruaja që shoqëron kudo Trumpin

Margo Martin, zëvendësdrejtoresha e komunikimit për Donald Trump, ishte një