Reportazh

Të fundit

“Turizmi i errët”, qytetet fantazmë të krijuara nga fatkeqësitë natyrore (FOTO)

Në gjysmën e dytë të shekullit të 19-të, shumë qytete të ndërtuara për të strehuar punonjësit e minierave u braktisën

Media turke jehonë vendit tonë: Shqipëria, sekreti i Evropës (FOTO)

Zbulimi i vendeve të reja dhe udhëtimi në destinacione të paeksploruara është një eksperiencë e jashtëzakonshme që zgjeron këndvështrimin tuaj,

Një fshat në ishullin magjik italian të Sardenjës po u ofron njerëzve akomodim falas (FOTO)

Konkretisht, është fshati Ololai, i cili ndodhet në pjesën qendrore të ishullit. Vetë fshati nuk ka shumë banorë, sipas të

Qyteti që është kthyer në atraksion turistik për shkak të dukurive paranormale… (FOTO)

Alton është një qytet i vogël përgjatë lumit Misisipi në shtetin amerikan të Illinois që u themelua në vitin 1818.

Saladini, mbrojtësi i madh i Islamit

I lindur në Tikrit, Mesopotami, Saladini ishte me origjinë kurde. Ai u rrit pranë Damaskut gjatë kohës së Kryqëzatës së

Një histori e shkurtër e Perandorisë Britanike

Në kulmin e saj, Perandoria Britanike ishte më e madhja që bota kishte parë ndonjëherë. 1496. John Cabot, një eksplorues italian

Vetëm 200 njerëz e vizitojnë në vit, njihuni me vendin me më pak turistë në botë

Turizmi është një barometër për ekonominë e disa vendeve, përfshirë Shqipërinë. Çdo vit presim me padurim qindra mijëra turistë që

QYTETI I PAQES, PËR TË CILIN VETËM LUFTOHET!  Çfarë e bën Jerusalemin një vend kaq të shenjtë?

Tensionet midis izraelitëve dhe palestinezëve në Jerusalem, prej kohësh po shkaktojnë një konflikt në rritje. BBC paraqet një përshkrim të

“The Sydney Morning Herald” e rendit Shqipërinë mes 12 vendeve mesdhetare më të mahnitshme

E përditshmja australiane “The Sydney Morning Herald” e ka renditur Shqipërinë mes 12 vendeve mesdhetare më të mahnitshme, që ofrojnë

Ishulli piktoresk i izoluar me ajrin më të pastër në Tokë (FOTO)

Në skajin e thyer veriperëndimor të shtetit ishullor australian të Tasmanisë shtrihet një gadishull jashtëzakonisht i largët me një emër

Përzgjedhja e redaktorit

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak

PANDEMI E PACIENTËVE ME KANCER: Pak ilaçe e shumë pacientë!

Mesatarisht, në Maqedoninë e Veriut, në periudhën 2012-2021 ka 6.908