Reportazh

Të fundit

Kështjella e varrosur Khara-Khoto në shkretëtirën mongole, zbulon misteret e qytetërimit të lashtë! (FOTO)

Në zonat perëndimore të Mongolisë, në mesin e shkretëtirës Gobi qëndronte dikur një mbretëri e zhvilluar, që sipas legjendave u

“ZONA MË E VARFËR E SHQIPËRISË”! Kukësi, vendi i kthyer në qytet fantazmë

"Rajoni në Shqipërinë verilindore pranë kufirit me Kosovën ka përqindjen më të lartë të popullsisë që jeton ilegalisht në Britani"

Një shteg rrethor i gjatë 93 km në Dubai për këmbësorët dhe çiklistët!

Me synimin për t’i drejtuar banorët drejt mënyrave më të shëndetshme të transportit, si çiklizmi dhe ecja, është planifikuar një

Brazili po përcëllohet nga i nxehti ende pa ardhur vera (FOTO)

Vala aktuale e të nxehtit është e teta me radhë që kaploi Brazilin këtë vit. Për herë të parë Brazili

Ato çfarë nuk dinit për REVOLUCIONIN RUS

Kur Nikolla II abdikoi nga froni në shkurt 1917, Shtëpia e Romanovëve kishte sunduar Rusinë për 303 vite rresht. Ata

Grabitësit kthejnë duart nga “ari i lëngshëm”, vjedhje masive në Mesdhe teksa çmimet e vajit të ullirit trefishohen (FOTO)

Miti se hajdutët synojnë të vjedhin vetëm bizhuteri të shtrenjta, flori dhe para kesh duket se është rrëzuar këtë vit

Fshati që magjeps turistët në ishullin e braktisur (FOTO)

Ashtu si në përrallën e "Bukuroshes së Fjetur", një shtresë e harlisur bimësh ka mbuluar tërësisht shtëpitë në Houtouwan, një

National Geographic: “Ylli në rritje i Evropës”, e para Shqipëria në listën e 30 vendeve që duhen vizituar në 2024

Sipas “CNN”, rreth gjysma e listës është në Evropë, duke përfshirë zona të ndryshme si rrënojat e Pompeit dhe malet

“Turizmi i errët”, qytetet fantazmë të krijuara nga fatkeqësitë natyrore (FOTO)

Në gjysmën e dytë të shekullit të 19-të, shumë qytete të ndërtuara për të strehuar punonjësit e minierave u braktisën

Media turke jehonë vendit tonë: Shqipëria, sekreti i Evropës (FOTO)

Zbulimi i vendeve të reja dhe udhëtimi në destinacione të paeksploruara është një eksperiencë e jashtëzakonshme që zgjeron këndvështrimin tuaj,

Përzgjedhja e redaktorit

Rrëfimi mbi Shqipërinë i Walter Lehman, mjeku personal i Mbretit Zog

“The Carmel Pine Cone” ka botuar, të premten e 10

5 orët spektakolare që mbrojtën Izraelin

Tani, SHBA-ja është kthyer sërish për t’i kërkuar Izraelit publikisht