Studime

Të fundit

Adoleshentët dhe rreziku i madh i sëmundjeve

Por kundrejt idesë së zakonshme se të jesh i ri do të thotë të jesh dhe i shëndetshëm, të rinjtë

A e shkakton vërtetë ndryshku tetanozin?

Përpara se t’i japin përgjigje kësaj pyetjeje, bëni mirë që të nëse bini në gozhda të ndryshkura, të siguroheni që

Serumi i rinisë së përjetshme gjendet te mushkat!

Është gjendur sekreti i rinisë së përjetshme aty ku askujt nuk ia priste mendja. Serumi gjendet me ulje çmimi në

Zvarritja, trendi i ri i fitnesit për 2017

Hidheni biçikletën e stërvitjes apo këpucët e baletit sepse zvarritja do të jetë trendi më i ri i fitnessit për

Gjëra të rrezikshme që i bëjmë çdo ditë

Aktivitetet ditore shpeshherë  janë pre e kohës së kufizuar, dhe si pasojë sjellin shëndet të keq te ne. Nganjëherë ne

Fërkoni dhëmbët me lëvore të portokallit!

Shumica e njerëzve gabojnë kur i hedhin në bërllok lëvoret e portokajve, sepse ato janë tejet të mira për shëndetin

Edhe minjtë qeshin kur gudulisen (VIDEO)

Shkencëtarët kanë zbuluar se minjtë mund të qeshin kur i gudulisni, por vetëm kur janë në disponim të mirë. Hulumtuesit

Femrat e gjata plaken më shpejt?

Femrat e gjata kanë një risk më të madh për të pasur probleme fizike, pasi arrijnë moshën 70- vjeçare, por

Shikoni si përhapet teshtima? (VIDEO)

Në eksperimentin e bërë me 100 njerëz të shëndoshë, është regjistruar në mënyrë të ngadalësuar, se si përhapet një teshtimë.

E tmerrshme: Kjo grua është alergjike nga gjithçka

Një grua amerikane, është alergjike nga thuajse gjithçka, madje edhe nga burri i saj. 29-vjeçarja Johanna Watkins ka jetuar në

Përzgjedhja e redaktorit

Historia e tre vajzave: Ligji më detyron të kryej marrëdhënie me burrin, edhe pse s’dua!

Aktivistët janë përpjekur të ndryshojnë ligjin prej vitesh, por ata

Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit (TABELA)

Shkup, 7 dhjetor - Besimi i qytetarëve tek institucionet kalon