Studime

Të fundit

Vaji i kokosit për 2 ditë vret 93% të kancerit të zorrës së trashë

Vaj kokosit është shitur për një kohë shumë të gjatë si një kurë natyrore dhe një alternative efektive ndaj trajtimeve farmaceutike

Djathi krijon po aq varësi sa drogat e rënda

Djathi përmban një kimikal që gjendet edhe në drogat varëse, kanë zbuluar shkencëtarët. Ekipi që e ka kryer këtë studim ishte

Veshët dhe hunda rriten me kalimin e viteve

Dihet që gjatësia nuk ndryshon shumë pas pubertetit, veç disa milimetrave të papërfillshme, por veshët dhe hunda vazhdojnë të rriten

Mjeku italian tregon se si qetësohen ndrydhjet e trupit (VIDEO)

Dr. Gabriele Benedetti nëpërmjet një video të publikuar në rrjetet sociale ka demonstruar qetësimin e ndrydhjeve të trupit të njeriut.

Fëmijët më të zgjuar janë ata që kanë nënat në punë!

Fëmijët e nënave që punojnë janë më “të zgjuar” se ata që i kanë mamatë në shtëpi. Kjo del nga

Vetëm pesë orë gjumë e dëmtojnë zemrën

Të flesh vetëm pesë orë natën rrit ritmin e rrahjeve të zemrës dhe efektet negative mbi shëndetin e saj dhe

Hamburgeri ju dëmton trurin

Ushqimet “fast food” ndalojnë zhvillimin e trurit të fëmijëve duke rritur mundësitë e zhvillimit të sëmundjes mendore të Alzheimer. Sipas

Shkencëtarët në kërkim të akullit 1.5 milion vjet

Gjatë këtij muaji shkencëtarët Evropian planifikuan të stërviten 3km në sipërfaqen e Antarktikut me qëllim që të gjejnë akull i

Qentë, terapia më e mirë për nostalgjinë

Si ta mbytësh nostalgjinë dhe vetminë nëse ndodhemi larg të dashurve? Tetori është periudha kur shumë studentë largohen nga shtëpitë

Meshkuj, hani hudhër për të tërhequr femrat!

Meshkuj! Ka një mënyrë për tu bërë tërheqës për femrat, dhe nuk bëhet fjalë për një parfum trupi. Në fakt,

Përzgjedhja e redaktorit

Historia e tre vajzave: Ligji më detyron të kryej marrëdhënie me burrin, edhe pse s’dua!

Aktivistët janë përpjekur të ndryshojnë ligjin prej vitesh, por ata

Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit (TABELA)

Shkup, 7 dhjetor - Besimi i qytetarëve tek institucionet kalon