Studime

Të fundit

Bëni masazh në këto pika dhe largoni dhimbjet menjëherë

Kjo metodë e largimit të dhimbjeve është shumë e lashtë dhe quhet “Presioni i pikës së masazhit” me anë të

Çka dhe sa na rrezaton?

Te pemët sa i përket rrezatimit më famëkëqija janë bananet dhe arrat braziliane, por duhet ta keni parasysh që ky

Nëse mund t’i bashkoni këto dy vija në duar, kjo është domethënia e tyre (VIDEO)

Psikoterapistja Ellen Goldberg ka zbuluar sekrete duke përdorur ‘palmistrinë’ për të parashikuar dashurinë dhe martesën. Ajo ka shpjeguar në një

Mjalti me aspirinën, maska që bën mrekulli!

Kjo maskë e mahnitshme e shndërron lëkurën më problematike në atë të shëndetshme, të bukur dhe të ndritshme. Por, para

Mrekulli! Shërohet nga kanceri (FOTO)

Një 6- vjeçare e cila vuante nga leukemia dhe që u bë njeriu i parë në botë që iu nënshtrua

Viti 2016, një vit shumë i mirë për shkencën!

HËNA E RE (ASTEROID 2016 HO3). Hëna në thelb është një satelit natyror, që sillet rreth tokës në një orbitë

Njerëzit lindin vetëm me dy frika, të tjerat mësohen

Ne lindim vetëm me dy frika: frika e të rënit nga lartësitë dhe frika nga zhurmat e mëdha. Frikat tjera

Joga për tru: Kujtesë si të gjeniut me këtë ushtrim të thjeshtë (VIDEO)

Nëse brengoseni që me kalimin e kohës kujtesa po ju dobësohet, atëherë ekziston një ushtrim i veçantë i jogas për

Kuptojeni sëmundjen nga dhimbja e kokës (FOTO)

Kokëdhimbjet janë shumë të zakonshme. Sidoqoftë nganjëherë ato mund të jenë paralajmërim se diçka mund të jetë më serioze. Më

Ja se cilët janë dezinfektuesit e dobishëm natyralë për shtëpinë tuaj!

Më poshtë do të gjeni disa shembuj të përbërësve që mund t’i përdorni për përgatitjen e dezinfektuesve natyralë për të

Përzgjedhja e redaktorit

Homazh përmes vargjeve të përmbledhjes poetike “Nga mështeknaja e babait me mallëngjim”

Poetja, studiuesja e letërsisë dhe intelektualja e përmasës mbarëkombëtare, Lindita

Shqiptarët po mbajnë gjallë Perëndimin në Ballkan (TABELA)

Për Rusinë dhe kundër Bashkimit Evropian dhe kundër SHBA-ve. Përveç