Studime

Të fundit

Sa gjatë duhet t’i pastroni duart?

Të gjithë duhet t’i pastrojnë duart për rreth 45 sekonda, thonë studimet e reja. Doktoresha Gina Radford ka paralajmëruar se

Si të vraponi? A duhet ta prekë së pari tokën shputa apo gishtat?

Vrapimi është mënyrë e përsosur për ta mbajtur trupin në formë, por shumica e njerëzve e kanë problem ta zhvillojnë

Ja pse nuk duhet t’i shtrydhni puçrrat

T’i shtrydhni apo të mos i shtrydhni? Kjo është një dilemë me të cilën shumica e njerëzve përballen çdo ditë.

Disa kuriozitete që duhet t’i dini për vezët

E verdha e vezës, por edhe e bardha e saj përmbajnë një sasi të madhe proteinash dhe kolinë duke u

Trëndafili i egër, përfitimet e shumta për shëndetin tonë

Doni të përmbushni nevojat për vitaminën C? Mbështetuni tek trëndafili i egër. Jo të gjithë e dinë se mbledhja e

Metoda natyrale për ndaljen e dhimbjes së dhëmbit

Dhimbjet e dhëmbit janë një ndër dhimbjet më të padurueshme. Dhe në momentet kur është e pamundur të shkohet tek

Qumështi i furrtareve, superushqimi i së ardhmes!

Një grup ndërkombëtar shkencëtarësh kanë dekoduar kristale proteinash që gjenden në zorrët e furrtareve. Arsyeja? Është katërfish më ushqyese sesa

E dini çfarë ka në cigaren tuaj?

Miliona njerëz kudo në botë tymosin duhan, pavarësisht se e dinë se kjo është shumë e dëmshme për shëndetin. Një

Çokollata zbut kollën

Çokollata, posaçërisht e zeza, nuk është vetëm ëmbëlsirë e preferuar, por edhe ilaç efikas kundër kollës, konstatojnë ekspertët e Kolegjit

Kujdes! Sfungjerët janë gjëja më e pisët që kemi në shtëpi

Ekspertet e higjienës kanë alarmuar publikun me publikimin e analizave të fundit ku ka rezultuar që sfungjeri është gjëja më

Përzgjedhja e redaktorit

Rrëfimi mbi Shqipërinë i Walter Lehman, mjeku personal i Mbretit Zog

“The Carmel Pine Cone” ka botuar, të premten e 10

5 orët spektakolare që mbrojtën Izraelin

Tani, SHBA-ja është kthyer sërish për t’i kërkuar Izraelit publikisht