Studime

Të fundit

Trëndafili i egër, përfitimet e shumta për shëndetin tonë

Doni të përmbushni nevojat për vitaminën C? Mbështetuni tek trëndafili i egër. Jo të gjithë e dinë se mbledhja e

Metoda natyrale për ndaljen e dhimbjes së dhëmbit

Dhimbjet e dhëmbit janë një ndër dhimbjet më të padurueshme. Dhe në momentet kur është e pamundur të shkohet tek

Qumështi i furrtareve, superushqimi i së ardhmes!

Një grup ndërkombëtar shkencëtarësh kanë dekoduar kristale proteinash që gjenden në zorrët e furrtareve. Arsyeja? Është katërfish më ushqyese sesa

E dini çfarë ka në cigaren tuaj?

Miliona njerëz kudo në botë tymosin duhan, pavarësisht se e dinë se kjo është shumë e dëmshme për shëndetin. Një

Çokollata zbut kollën

Çokollata, posaçërisht e zeza, nuk është vetëm ëmbëlsirë e preferuar, por edhe ilaç efikas kundër kollës, konstatojnë ekspertët e Kolegjit

Kujdes! Sfungjerët janë gjëja më e pisët që kemi në shtëpi

Ekspertet e higjienës kanë alarmuar publikun me publikimin e analizave të fundit ku ka rezultuar që sfungjeri është gjëja më

Tre ilaçe natyrore për veshët

Të rriturit shumë më rrallë ndiejnë dhimbjen në zonën e veshëve. Por, dhimbja e veshit më së shpeshti shfaqet tek

Si të shmanget depresioni në Facebook

Duke krahasuar veten me të tjerët në Facebook, ka më shumë gjasa që të çojë në rritjen e ndjenjave të

Si t’i trajtoni sinuset

Zakonisht, në përditshmërinë tuaj keni probleme me hundët (sinuset) që shkaktohet nga infeksioni apo alergjitë. Disa nga simptomat e zakonshme

Ëndrrat më të zakonshme dhe kuptimi i tyre

Në një sondazh të realizuar së fundmi rreth ëndrrave më të zakonshme, 45 për qind e të intervistuarve thanë se

Përzgjedhja e redaktorit

Izraeli mund të bëhet “Ukraina e dytë”

Sigurisht edhe këtë herë, Amerika duket se luan një rol

Kush është Margo Martin, gruaja që shoqëron kudo Trumpin

Margo Martin, zëvendësdrejtoresha e komunikimit për Donald Trump, ishte një