Sport

Të fundit

Fulham në garë për Brojën, por Chelsea janë të vendosur ta mbajnë shqiptarin

E ardhmja e Armando Brojës vazhdon të jetë e paqartë nëse do të mbetet te Chelsea apo do të largohet

E ardhmja e Chiesas në Juventus varet nga trajneri i ardhshëm

Federico Chiesa është i gatshëm të nënshkruajë një kontratë të re me Juventusin, por thuhet se shumë varet se kush

Arbnor Muja tregon prapaskenat e bisedave me dy legjendat holandeze për transferimin te gjiganti belg

Arbnor Muja vitin e kaluar bëri një hap të madh në karrierën e tij, duke u larguar nga gjiganti kosovar

Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Bundesliga njoftoi në faqen e saj zyrtare se Agyemang Diawusie, ish-përfaqësues i të rinjve të Gjermanisë dhe anëtar i disa

Presidenti i Milanit flet për ambiciet e klubit, transferet e janarit dhe Ibrahimovic

Presidenti i Milanit, Paolo Scaroni ka insistuar se kualifikimi në Ligën e Kampionëve është ‘objektivi minimal’ për çdo sezon për

Xavi i lumtur me kualifikimin e Barcelonës në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

Trajneri i Barcelonës, Xavi ndihet i lumtur me kualifikimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, por shtoi se problemet

Caktohen gjyqtarët për ndeshjet e Ligës së Evropës dhe Ligës së Konferencës

Janë caktuar gjyqtarët për ndeshjet e ditës së enjte në Ligën e Evropës dhe në Ligës e Konferencës, duke përfshirë

FIFA po konsideron mundësinë për t’i dhënë më shumë ‘pushtet’ sistemit VAR

VAR mund të marrë edhe më shumë përgjegjësi gjatë ndeshjeve të futbollit, duke përfshirë vendimet për goditje dënimi, rivënie këndore

‘Busquetsi i ri’ që e shiti Barcelona për 8.5 milionë euro

Në korrik të 2023, Barcelona e shti Nico Gonzalezin te Porto për 8.5 milionë euro me një opsion rikthimi prej

Guardiola: Nuk rrezikoj karrierën e askujt, De Bruyne do të luajë kur të jetë 100% gati

Në prag të ndeshjes së Champions League që skuadra e Manchester City do të luajë ndaj Leipzig, trajneri Pep Guardiola

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në