Sport

Të fundit

Ramos i shënon Kroacisë, feston me ‘shqiponjë’

Spanja ka shënuar golin e pestë në ndeshjen kundër Kroacisë. Golin e pestë e shënoi Ramos në minutën e 57-të.…

Ylli i UFC hedh në gjyq Conor McGregor

Avokati i Michael Chiesa e bëri zyrtare ditën e hënë. Luftëtari i UFC ka hedhur në gjyq Conor McGregor pas…

“Çmendet” Asensio, shënon dy super-gola për tre minuta!

Spanja ka shënuar edhe dy gola ndaj Kroacisë për 3:0. Të dy i realizoi Marco Asensio nga distanca.Në fakt goli…

Carlos Tevez: Ja dallimi mes Messit dhe Ronaldos

Carlos Tevez ka luajtur dy sezone mjaft intensive me fanellën e Juventusin, duke fituar dy tituj kampion të Serisë A.…

Stadiumi i Totenhemit po kërkon më shumë se pagat e futbollistëve

Skuadra e Totenhemit do të jetë një nga skuadrat me stadiumin më i bukur në botë. Por ajo që është…

Lichsteiner: Jam s’i një 28-vjeçar, s’është momenti të them mjaft

Unai Emery nuk e ka preferuar titullar në ndeshjet e para të Premier League, duke i besuar spanjollit Bellerin, por…

WADA nis hetimin për Rusinë

Duket se po vijnë telashe për Denis Cheryshev, futbollisti që la një përshtypje shumë të mirë në kampionatin e kaluar…

Pas tre viteve studime, Xheko diplomon në Universitetin e Sarajevës

Sulmuesi i Roma-s Edin Xheko është diplomuar në menaxhim sportiv në Universitetin e Sarajevës. Boshnjaku është vetëm 32 vjeç, dhe…

Gati kontrata e re me kushte të tjera për Hysajn

Merkatoja e verës ishte shumë e nxehtë për elseid Hysajn, duke qenë se në drejtim të tij erdhën disa oferta…

Baloteli në “luftë” me peshoren, nuk do ta besoni sa peshonte në korrik!

Pesha e Mario Balotelit është bërë çështje, pas akuzave të ish-sulmuesit të Juventusit, Boniek, i cili u shpreh se sulmuesi…

Përzgjedhja e redaktorit

Parlament dydhomësh, Federalizim… Këto janë organizimet politike të cilët i shqyrton BDI dhe Fronti Europian

BDI po mendon për një organizim të ri shtetëror, konkretisht…

LAJMI I FUNDIT: Gjykata refuzon 6 ankesa, Frontit Europian i rrezikohen dy deputetë

Në 5 vendvotime në Zonën 5 zgjedhore dhe në 1…