Sport

Të fundit

Ibrahimovic tregon ekspozitën e tatuazheve dhe muskujve (FOTO)

Zlatan Ibrahimović ka treguar një koleksion të pabesueshëm tatuazhesh, të përjetësuara deri në mollaqet e tij. Ish-ylli i Manchester United,

Dita e së vërtetës për Gjermaninë dhe Brazilin

Dita e tretë dhe e parafundit e fazës së parë (asaj në grupe) e Kupës së Botës 2018 do të

Më mirë një Valon i zakonshëm në Mitrovicë, sesa një yll futbolli në Zvicër

Dikur vetë si refugjat, tani ylli i futbollit, Valon Behrami, tregon për ngjarjet e fundit në kufijtë evropianë dhe historinë

Rusët humbën qëllimisht nga Uruguai?! (VIDEO)

Rusia ka pësuar humbje në takimin e fundit të grupit A të kampionatit botëror. Rusët kanë humbur kundër kombëtares së

Ndryshohet topi për fazën me eliminim direkt

Dita e enjte do të jetë e fundit për fazën e grupeve në Kupën e Botës Rusi 2018. Shumë risi

Goli që i mori jetën trajnerit egjiptian

Ish trajneri egjiptian Abdel Rahim Mohamed ka pësuar një atak kardiak në momentin kur Egjipti ka pësuar golin e dytë

Fitorja ndaj Polonisë i dedikohet Sançezit

Trajneri i Kolumbisë Hose Pekerman ia ka dedikuar fitoren e mbrëmje së djeshme ndaj Polonisë lojtari Karlos Sançez i cili

Penalltia e Ronaldos theu rekordin e Kupës së Botës

Ka qenë një Kupë Botërore e ngarkuar për të dyja palët, gjyqtarët në fushën e blertë dhe ndihmësit e tyre

Në Gjermani kujtojnë fitoren ndaj Brazilit me një paketim të veçantë (FOTO)

Më 8 korrik bëhen 4 vjet nga fitorja historike 7-1 e Gjermanisë ndaj Brazilit në botërorin “Brazil 2014”, në gjysmëfinale,

Marcelo tallet me Ronaldon

Marcelo është tallur me shokun e tij të skuadrës, Cristiano Ronaldo, për shkak të mjekrës së lënë nga ylli portugez.

Përzgjedhja e redaktorit

Çfarë përfitojnë shqiptarët nga baza e NATO-s në Kuçovë?

Në 4 mars 2024, do të përurohet baza ushtarake e

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”