Sport

Të fundit

Messi, edhe një baba shembullor (FOTO)

Lionel Messi, pavarësisht famës dhe angazhimeve të shumta sportive, e bën më së miri detyrën e babait shembullor. Kjo konstatohet

Ora e së vërtetës për Shqipërinë e Panuccit, kuqezinjtë presin Izraelin

Ka pak më tepër se është ulur në stolin e Kombëtares Shqiptare të futbollit, ku zëvendësoi patriotin e tij Giani

Azerbajxhan-Kosovë, në Baku do të zhvillohet një ndeshje historike

Azerbajxhani (ekipi i 105-të në renditjen e FIFA-s) dhe Kosova (ekipi i 141-të në renditjen e FIFA-s) do të shkruajnë

Lojtari më “i varfër” luan tek Interi

20 mijë euro në vit, rreth 1.600 në muaj: kjo është rroga më e ulët që marrin dy futbollistë në

Ibrahimovic do të bëhet “Faraon”

Aventura e Zlatan Ibrahimovic në Shtetet e Bashkuara të Amerikës mund të përfundojë më shpejt nga sa ishte parashikuar.Në fakt,

Nga Massaro te Costacurta, kur Monza furnizonte Milanin me talente

Monza, një realitet i kthyer në vëmendjen e italianëve, është në pritje të kalimit në kreun e klubit të Silvio

Kontrata marramendëse e LeBron me Los Angeles Lakers

Blerja e LeBron James nga Los Angeles Lakers ka qenë lajmi më i madh i botës së basketbollit amerikan këtë

Guardiola, trajneri më i mirë në botë

Ilkay Gundogan e ka quajtur Pep Guardiola-n trajnerin më të mirë në botë dhe tha se shokët e ekipit të

Merr fund skandali, Eriksen & Co rikthehen te Danimarka

Konflikti ndërmjet federatës daneze dhe futbollistëve të përfaqësueses së Danimarkës ka marrë fund, të paktën përkohësisht, duke mundësuar rikthimin e

A e dini sa milionë euro më i shtrenjtë është ekipi i Kosovës sesa i Azerbajxhanit

Për Kombëtaren e Kosovës aventura në Ligën e Kombeve starton ditën e premte. Të përzgjedhurit e trajnerit Bernard Challandes në

Përzgjedhja e redaktorit

Izraeli mund të bëhet “Ukraina e dytë”

Sigurisht edhe këtë herë, Amerika duket se luan një rol

Kush është Margo Martin, gruaja që shoqëron kudo Trumpin

Margo Martin, zëvendësdrejtoresha e komunikimit për Donald Trump, ishte një