Sport

Të fundit

Skandali i vitit: FIFA heton shqiptarët për shqiponjën, mirëpo poston fotografinë nacionaliste serbe

FIFA ka hapur procedurë disiplinore për Xherdan Shaqirin dhe Granit Xhakën, pasi dy lojtarët shqiptarë kanë festuar duke bërë shqiponjën

Polonia triumfon në tribuna! (FOTO)

Polonia e humbi “betejën” në fushë, në ndeshjen e parë në Botëror. Në humbjen 2-1 me Senegalin, polakët kanë ndërlikuar

Çfarë dënon FIFA? Koret raciste dhe vrasës si Mlladic apo shqiponjën?!

Ndeshja mes Zvicrës dhe Serbisë i kaloi aspektet sportive duke u përfshirë në ato politike, për shkak të lojtarëve shqiptarë

Ministri zviceran i Sportit u del në mbrojtje Xhakës e Shaqirit

Guy Parmelin, ministër zviceran i Sportit, ishte nën stres gjatë ndeshjes së mbrëmshme kundër Serbisë, edhe pse ai, bashkë me

Mirë bënë që festuan ashtu!

Kapiteni i Zvicrës, Stefan Lichsteiner, u jep të drejtë Xhakës dhe Shaqirit për mënyrën e festimit të golave duke bërë

Serbia, protestë në FIFA për arbitrin Brych dhe shqiponjën

Federata Serbe e Futbollit ka paraqitur një ankimin në FIFA për arbitrin gjerman, Felix Brych, por edhe për futbollistët me

VAR është si gjykata e “mallkuar” e Hagës

Serbët ndihet viktimë e drejtësisë selektive! Trajneri i kësaj përfaqësuese, Mladen Krstajic, ka folur kundër VAR, pas ndeshjes së humbur

Belgjika ndaj Tunizisë kërkon kualifikimin

Pjesa e parë e ndeshjes hapëse të Belgjikës ndaj Panamasë qartë se nuk ishte e lehtë dhe e mirë për

Salah bëhet “qytetar nderi” në vendin aziatik!

Lideri i Çeçenisë, Ramzan Kadyrov, ka emëruar futbollistin egjiptian, Mohamed Salah si “qytetar nderi” i Republikës së Çeçenisë. Lajmin e ka

Gazetari zviceran i mahnitur nga festa në Gjilan për Zvicrën e Shaqirit

Gjithçka të përkujton sikurse në Langstrasse të Cyrihut, ku pas përfundimit të ndeshjes filloi festa, fishekzjarrët nuk kishin të ndalur. Në

Përzgjedhja e redaktorit

Çfarë përfitojnë shqiptarët nga baza e NATO-s në Kuçovë?

Në 4 mars 2024, do të përurohet baza ushtarake e

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”