Sport

Të fundit

Tifozët Kuq e Zi, bojkot Kombëtares në shtëpi

Arritja më e madhe në historinë e futbollit shqiptar, pjesëmarrja në Francë 2016, erdhi edhe falë tyre. Janë shpirti dhe

Tërhiqem pas botërorit 2017

Usain Bolt konfirmon dëshirën për t’u tërhequr nga atletika pas botërorit të vitit të ardhshëm. 30-vjecari fitues i nëntë medaljeve

Guxhufi me Rosengardin plasohet në Ligën e dytë

Bujar KURTAJ Shkup, 15 nëntor – Në një atmosferë të shkëlqyer, skuadra e FC Rosengard, pjesë e së cilës është

Vokrri zbulon të ardhmen e Bunjakit

Selektori i Kosovës, Albert Bunjaki ishte në çandër të vëmendjes pas humbjes së Kosovës nga Turqia (2:0), në kuadër të

Agolli në janar i bashkohet Shkëndijës?

Shkëndija e Tetovës kërkon të afrojë në skuadër kapitenin e Kombëtares shqiptare, Ansi Agollin. Lajmi raportohet nga “Sport Ekspres”, që

Kim Jong kërcënon Messin!

Diktatorët nuk njohin kufij. Ata mendojnë se bota rrotullohet rreth tyre, se mund të bëjnë gjëra përtej njerëzores. Në këtë

Fitojnë 20-0, presidenti ndëshkon lojtarët (VIDEO)

Lojtarët e klubi turk Ulubey Belediyesport kanë menduar se kanë bërë një paraqitje shumë të mirë, pasi kanë mundur rivalët

Messi do të bashkohet me Guardiolan?

Nga Spanja shpërthen lajmi, që nëse konfirmohet, do të nxiste skenare të larmishëm. Messi largohet nga Barcelona gratis në verën

Lampard rikthehet në Chelsea?

Frank Lampard ka njoftuar se në fund të sezonit do të largohet nga skuadra amerikane, New York City. Sipas tabloidit

Historia e dhimbshme e Suarezit (FOTO)

Luis Suarez ishte një adoleshent tipik. Ai nuk i fshinte emocionet e tij. Ai ishte i sigurt që futbolli do

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në