Sport

Të fundit

Dzeko zhvesh kundërshtarin në fushë! (FOTO/VIDEO)

Gjatë një dyluftimi me kundërshtarin, në ndeshjen kualifikuese Greqi-Bosnje Hercegovinë, sulmuesi i Romës, Edin Dzeko, u përplas me kundërshtarin për

Hamilton triumfon dhe shpreson (FOTO)

Hamilton ka arritur të fitojë garën problematike të Interlagos duke lënë pas Nico Rosberg. Një garë e karakterizuar nga shiu

Italia dhe rekordi i vendosur kundër Liechtenstein

Italia ka shkruar historinë në fitoren 4-0 të arritur ditën e djeshme kundër Lichtenstein, ndeshje kualifikuese për Kupën e Botës

Shqipëri – Izrael ishte e kurdisur?

Dalin dyshimet e para që sfida mes Shqipërisë dhe Izraelit ka qenë e trukuar. Humbja 0-3 nga kombëtarja jonë ishte

Juve ofron 60 mln euro për Sanchezin

Alexis Sanchez ka dështuar të bien dakord për një kontratë të re me Arsenalin, duke nxitur interesin e ripërtërirë nga

Vazhdon terrori ndaj futbollit në Afrikë

Persona të armatosur kanë sulmuar autobusin që transportonte futbollistët dhe zyrtarët e një prej klubeve më të mira të Sudanit

Bolt do të stërvitet me Borussia Dortmundin

“Ylli” i atletikës, Usain Bolt, edhe një herë ka shprehur dëshirën e tij të madhe për të luajtur me Manchester

McGregor mposht Alvarezin dhe shkruan historinë e UFC (FOTO/VIDEO)

Irlandezi Conor McGregor shkruan historinë e UFC-së, duke u bërë sportisti i parë në Artet Marciale Mikse (MMA) që mban

Real Madridi s’ia plotëson kërkesën Pepes

Real Madrid-Pepe, gjërat nuk po shkojnë aspak mirë. Negociatat për rinovimin e kontratës së portugezit deri tani kanë ngecur dhe

Austria pak gjasa për Botëror

Kombëtarja e Austrisë, ka shënuar humbje me rezultat 0-1 në shtëpi kundër Irlandës, e kështu pothuaj i kanë shuar gjasat

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në