Sport

Të fundit

Khalil Lambin largohet nga FC Shkupi

Skuadra e Shkupit ka disa ditë që është lëshuar në pushim të merituar, ndërsa i njëjti do të zgjasë deri

Ronaldo ‘përleshet’ me motrën për shkak të ish-të dashurit

Cristiano Ronaldo kohët e fundit po kalonte formë të mirë si brenda dhe jashtë fushave, por jo gjithçka po shkon

Liverpooli fiton në minutat shtesë (VIDEO)

Liverpooli ka triumfuar në derbin lokal ndaj Everton 1:0, duke shënuar golin e fitores në minutën e 94’, teksa gjyqtari

Griezmann shpallet “Lojtari i vitit” në Francë

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Antoine Griezmann është kurorëzuar si “Lojtari më i mirë francez” për vitin 2016. Ashtu

Katër trofe në katër vite, Kroos është mbreti i Botëroreve

Me fitoren 4-2 të Real Madrid-it kundër Kashima Antlers-it, Toni Kroos siguroi trofeun e tij të katërt botëror në po

Ferizaji përforcohet me portierin shkupjan

Shkup, 19 dhjetor - Dardan Miftari është transferuar te skuadra kosovare Ferizaj. Lajmin e bën të ditur faqja zyrtare e

Abrashi rinovon me Frieburgun

SC Freiburg ka rinovuar kontratën me Amir Abrashin. Mesfushori me tipare mbrojtëse u transferua te ekipi gjerman në vitin 2015

FIFA gjobit Anglinë dhe shtetet britanike për shkak të lulëkuqeve

Anglia është gjobitur 45 mijë franga zvicerane nga FIFA për “paraqitjen e një simboli politik dhe disa sjelljeve të këqija

Tevez i emocionuar deri në lot (FOTO/VIDEO)

I emocionuar deri në lot Carlos Tevez, qan Bombonera, padyshim që vuan një lamtumirë të irishtë dhe Boca Juniors. Fitorja

Messi, golashënuesi më i mirë në botë (VIDEO)

Sulmuesi argjentinas i Barcelonës e mbyll vitin 2016 me 59 gola të shënuar, duke tejkaluar 54 golat e Cristiano Ronaldos.

Përzgjedhja e redaktorit

Çfarë përfitojnë shqiptarët nga baza e NATO-s në Kuçovë?

Në 4 mars 2024, do të përurohet baza ushtarake e

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”