Sport

Të fundit

Granit Xhaka publikon sërish foto me të dashurën

Granit Xhaka ka vazhduar të jetë shumë aktiv në rrjetet sociale.  Pas fotografisë që publikoi në shtrat me të dashurën

Shkëndija startoi me përgatitjet, futbollistët njoftohen me trajnerin e ri (VIDEO)

Grumbullimi i parë i skuadrës është realizuar sot me çka edhe zyrtarisht kanë nisur përgatitjet dimërore. Sot futbollistët kishin mundësinë

Do të largohem nga Bayerni

Sulmuesi holandez Arjen Robben tremb drejtuesit dhe tifozët e Bayern Mynih, duke thënë se mund të largohet nga skuadra kampione

Vite më parë ishin super-fuqi, por sot..

Fillimi i këtij shekulli ka qenë i begatë për skuadrën e Valencias. Me lojtarë si Mendieta, Kily Gonzales, Jocelyn Angolma,

Hasan largohet nga Besëlidhja, vazhdon në Maqedoni ose Kosovë

Bujar KURTAJ Ertan Hasan nuk do të rinovojë kontratën e tij me anëtarin e Ligës së dytë të Shqipërisë, Besëlidhja.

Njihuni me të dashurën e bukur të Dele Allit (FOTO)

Dele Alli është njeriu i momentit tek Tottenhami dhe përveç se në fushë anglezi po ka sukses edhe jashtë fushës.

“Tifozat Kuq e Zi”, në përkrahje të Ramush Haradinajt (FOTO)

Arrestimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, në Francë, përveç polemikave në qarqet diplomatike apo mbështetjes që i kanë dhënë

19 ndeshje asnjë humbje

Shkodran Mustafi po u dëshmon të gjithëve se Arsene Wenger ka vepruar mençur me transferimin e tij nga Valencia Mbrojtësi

Sadiku transferohet te kjo skuadër

Pas shumë negociatash të vështira, Armando Sadiku është zyrtarisht lojtari i Luganos duke u larguar nga Zyrihu në formë huazimi.

Turpërohet Rooney (VIDEO)

Shumë lojtarë ëndërrojnë të ndërrojnë fanellat me Wayne Rooney, por jo edhe George Evans, i cili kishte mundësin të merrte

Përzgjedhja e redaktorit

Homazh përmes vargjeve të përmbledhjes poetike “Nga mështeknaja e babait me mallëngjim”

Poetja, studiuesja e letërsisë dhe intelektualja e përmasës mbarëkombëtare, Lindita

Shqiptarët po mbajnë gjallë Perëndimin në Ballkan (TABELA)

Për Rusinë dhe kundër Bashkimit Evropian dhe kundër SHBA-ve. Përveç