Sport

Të fundit

Ndërhyrje brutale ndaj gjyqtares në ragbi (VIDEO)

Maria Beatrice Benvenuti ka mundur të humb jetën pas një ndërhyrje brutale ndaj saj Gjyqtarja italiane, Maria Beatrice Benvenuti e

De Biassi shpallet personi i vitit

Gianno de Biasi ka fituar çmimin si personi i vitit Panathlon Awards 2016 Përzgjedhësi i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi

Duket e pabesueshme të kenë të njëjtën moshë (FOTO)

Mund të kesh goxha vite jetë mbi supe dhe dukesh më i ri se je, ose dhe e kundërta. Kjo

Burgoset boksieri Amerikan, pesë ditë më parë u shpall kampion bote

SHBA, Kampioni botëror i boksit Terence “Bud” Crawford, i është dhënë një dënim me burgim prej 90 ditësh, pas një

NBA në zi, ndërron jetë gazetari legjendar Craig Sager

Kampionati më i fortë i basketbollit në botë, NBA, është në zi.Kjo pasi që ka ndërruar jetë Craig Sager, gazetari

Xhaka i bashkohet 80 mijë personave në mbështetje të tifozit të vogël të Sunderlandit

Granit Xhaka përveç se është një futbollist, futbollisti është edhe njeri human.Ai i ka dërguar një letër një tifozi të

Ronaldo e bën sërish!

Cristiano Ronaldo ka fituar Champions League, Euro 2016 dhe “Topin e Artë” gjatë këtij viti por duket se “ylli” i

Brdariç dhe jo Beqiri do të jetë trajneri i Shkëndijës?

Drejtuesit e Shkëndijës sipas gjitha gjasave nuk do t’ia besojnë edhe kësaj here postin e trajnerit të parë Jeton Beqirit.

Kosova heq dorë nga trajnerët maqedonas

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) përfundimisht ka vendosur që Përfaqësuesen ta drejtojë një trajner i huaj. Dhe ky trajner

Buffon jep lajmin e hidhur për tifozët e Juventusit

Gianluigi Buffon brenda dy vjetëve do t’i thotë lamtumirë futbollit të luajtur. Legjenda e Italisë e Juventusit, Gianluigi Buffon, është duke

Përzgjedhja e redaktorit

Çfarë përfitojnë shqiptarët nga baza e NATO-s në Kuçovë?

Në 4 mars 2024, do të përurohet baza ushtarake e

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”