Sport

Të fundit

Gjiganti turk pas Hykës

Lucerna po bën një sezon të mirë, teksa aktualisht mban vendin e katërt në tabelën e renditjes.Kjo ka bërë që

McLaren i ofron kontratë të re Alonsos

McLaren nuk dëshiron të heqë dorë nga Fernando Alonso. Sipas asaj që publikohet te “Speedweek”, skuderia nga Woking po mendon

Ideja e fundit është heqja e barazimit në Botëror!

Gianni Infantino nuk do të mund ta bëjë i vetëm revolucionin, por projekti i tij për ta kaluar Botërorin nga

Pishman që kaloi te City

Claudio Bravo është i palumtur te Manchester City, prej se ka ardhur në këtë klub. Mediat spanjolle shkruajnë se Bravo

Balotelli bëhet “picë”

Mario Balotelli bëhet “picë”. Restoranti ku ish-sulmuesi i Milanit firmosi kontratën me Nisën ka vendosur që në menynë e vet

Berbatov rikthehet te Mançesteri

Jose Mourinho ka pranuar që Dimitar Berbatov të kthehet në Manchester United. Dimitar Berbatov është afër rikthimit në Manchester United.

Statuja e Ibras si ajo e Lirisë në SHBA

Statuja e dedikuar Zllatan Ibrahimoviçit, e paralajmëruar nga Federata Suedeze e Futbollit, pasi i dorëzoi sulmuesit çmimin e futbollistit më

A është kjo ngulitja e vitit? (VIDEO)

Nuk po e zgjasim shumë sepse video tregon më së miri se çfarë ndodhi. Anëtari i LA Lakers, Larry Nance

E gjithë bota po e duartrokite këtë gjest të fair-playt në Gjermani (VIDEO)

Toni Munoz ka ndërruar vendimin e gjyqtarit për penallti. Futbollisti i Bacholt, Tni Munoz ka befasuar të gjithë, kur ka dalë

Benzema dhe Roanldo kalojnë Realin në finale (VIDEO)

Real Madrid vazhdon marshimin drejt historisë. Lojtarët e Zinedine Zidane kanë siguruar kalimin në finalen e Botërorit për Klube falë

Përzgjedhja e redaktorit

Çfarë përfitojnë shqiptarët nga baza e NATO-s në Kuçovë?

Në 4 mars 2024, do të përurohet baza ushtarake e

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”