Sport

Të fundit

Emini: Shënoj dhe dy gola këtë vit

Izair Emini ishte shpëtimtari i Kukësit për ndeshjen me Flamurtarin. Ish-futbollisti i Renovës u shfaq i lumtur që goli i

Kosova do t’i kalojë vendet e rajonit në Euro 2020

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, pranon se mënyra se si ka luajtur Kosova në katër ndeshjet e para

Hysaj drejt Milanos?

Elseid Hysaj, mbrojtësi i Kombëtares shqiptare vijon të lakohet në merkato. Ditën e djeshme në skenë ka dalë edhe Mançester

“Dita kur vdiq futbolli” (FOTO/VIDEO)

]Ka qenë unanim qëndrimi i mediave gjigante britanike, ndaj shfaqjes së vënë në lojë në “Estádio da Luz” gjatë derbit

Trepça deklason maqedonasit e Fenit

Trepça ka shënuar fitore në kuadër të Ligës Ballkanike. Mitrovicasit kanë triumfuar kundër skuadrës maqedonase Feni me rezultat 70:45. Torcidat

Ja çka thotë Ronaldo pasi fitoi “Topin e Artë”

Cristiano Ronaldo është votuar më i miri i botës nga gazetarët, duke i dhënë kështu atij Topin Artë të katërtin

Riyad Mahrez shpallet Lojtari Afrikan i Vitit 2016

Riyad Mahrez ka mundur konkurrencën e Sadio Mane të Liverpool duke u shpallur Futbollisti Afrikan i Vitit. Anësori i Leicester

Mourinho bën shoping me të bijën në “Victoria Secret” (FOTO)

Jose Mourinho, trajneri i Manchester United, duket i mërzitur teksa bën shoping me të bijën, Matilde, në dyqanin e njohur

Në Europa League do të kemi përballje “familjare”

Shorti i Europa League përveç ndeshjeve tjera shumë interesante ka vënë përballë edhe ballafaqimin Manchester United – Saint Etienne. Kjo

Gjyqtari nokautohet në fushë (VIDEO)

Nga futbolli spanjoll vijnë disa pamje shokuese. Gjyqtari i ndeshjes Miralbueno – San Juan, është sulmuar nga njëri prej futbollistëve

Përzgjedhja e redaktorit

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak