Sport

Të fundit

Pepe përgatit lamtumirën

Pepe mund të luajë për vetëm gjashtë muaj të tjerë me Real Madrid. Kontrata aktuale e qendërmbrojtësit portugez skadon më

Rousey e gatshme të rimerr titullin

Pas disa javësh heshtje, ikona e arteve marciale mikse Ronda Rousey, ka thyer heshtjen dhe ka folur për sfidën e

Emini i jep kreun Kukësit

Java e 15-të e Kategorisë Superiore e ngriti siparin dje, me ndeshjen Teuta-Skënderbeu 0-0. Skuadrat ndanë nga një pikë, ndërkohë

Mbledhja e UEFA-s, miratohet formati i ri i “Champions”

UEFA nuk ndërron mendje përsa i përket reformës së re të Ligës së Kampioneve që do të hyjë në fuqi

Zidane shkruan historinë me Real Madridin

Trajneri francez, Zinedine Zidane, ka hyrë në histori të Real Madridit. "Los Blancos" përmbysen rezultatin ndaj Deportivos për të fituar në fund

Vaki kosovare: Në vend të parave, ia ofruan një lopë me viç!

Ajo çka ndodh në futbollin e Kosovës është vështirë që të imagjinohet edhe nga regjisorët e filmave të Holliwoodit. Trajneri

Ramosi i minutave shtesë (VIDEO)

Heroi i Real Madridit, kështu konsiderohet kapiteni Sergio Ramos, i cili ka shpëtuar disa herë Realin dhe e bëri një

Ejupi  shënon dy gola, por një në portën e tij (VIDEO)

Në kuadër të javës së 19 në Ligën e parë kroate, fitore me përmbysje ka arritur Osijeku, e cila me

Operohet Radeski, rikthehet pas 4-6 javë

Marjan Radeski ashtu si që ishte planifikuar ka realizuar intervenim kirurgjik të ijëve (preponat). Operacioni është kryer me sukses dhe

Bardhi, golashënuesi më i mirë në kampionatin hungarez

Njëri prej futbollistëve më të mirë shqiptar që luajnë jashtë Maqedonisë, Enis Bardhi, ka vazhduar me paraqitjet dhe golat në

Përzgjedhja e redaktorit

Homazh përmes vargjeve të përmbledhjes poetike “Nga mështeknaja e babait me mallëngjim”

Poetja, studiuesja e letërsisë dhe intelektualja e përmasës mbarëkombëtare, Lindita

Shqiptarët po mbajnë gjallë Perëndimin në Ballkan (TABELA)

Për Rusinë dhe kundër Bashkimit Evropian dhe kundër SHBA-ve. Përveç