Sport

Të fundit

Nuk do ta linte Kosovën edhe nëse e kërkon Gjermania ose Reali

Albert Bunjaki nuk do ta linte Kosovën edhe nëse do t’i jepej mundësia për ta udhëhequr ndonjërën prej Kombëtareve më…

Çmendet City, 230 milionë euro për Messin

Manchester City po përgatit një shumë prej 230 milionë eurosh për të marrë shërbimet e Leo Messit vitin e ardhshëm.…

Xhemaili shënon gol të bukur në fitoren e Bolognas (VIDEO)

Blerim Xhemaili tregoi klasin e tij në fanellën e Bolognas, e cila në konak të saj shënoi fitore me rezultat…

Poza që po bën xhiron e botës…

Superylli i Real Madridit realizoi het-trik në atë ndeshje, ndërsa mori një pozë mjaft interesante para kamerës në festën e…

Nuk ka fitues në derbin spektakolar të Madonninas

Derby della Madonnina i parë i sezonit 2016/17 mes Milanit dhe Interit përfundoi në paqe më rezultat 2-2. Neroazzurrët ishim…

9 vjet burg për “snajperin” e Real Madrid! (FOTO)

  Një njeri i njohur si Ramirez, ose ndryshe “El Sniper”, është dënuar me nëntë vjet heqje lirie. Ramirez është…

Murray mund Djokovicin, mbyll vitin në krye

Andi Murray ka përfunduar sezonin e tij fantastik duke mundur Novak Djokovic në finalen e Barclays ATP World Tour dhe…

Shkëndija fiton dhe përfiton nga humbja e Vardarit

Shkup, 20 nëntor - 18 gola nga pesë përballje, janë shënuar në javën e 15 në Ligën e parë futbollistike…

Ronaldo shkruan historinë e Madridit

Me 3-golëshin realizuar dje në mbrëmje në ndeshjen ndaj Atletico Madrid, sulmuesi portugez i Real Madrid, Cristiano Ronaldo, ka hyrë…

Mposhtet Krasniqi (VIDEO)

Bokseri 18-vjeçar shqiptar, Qëndrim Krasniqi është mposhtur nga bokseri serb, Anando Agoviç pas një nokdauni në raundin e parë të…

Përzgjedhja e redaktorit

Rrethimi osman i Maltës i vitit 1565, një pikë kthese për Evropën

Në orët e para të 18 majit 1565, një pushtim,…

Si qarkullon paraja prej EURO 2024?

Kampionati Europian i Futbollit është duke filluar me hedhjen jo…