Sport

Të fundit

“Plisat” do t’i qëndrojnë gjithmonë afër Kombëtares

  Tifozët prishtinas “Plisat” kanë pasur një takim miqësorë me zyrtarët e Federatës së Futbollit të Shqipërisë, të cilët i…

Në Madrid sundon Reali dhe Ronaldo (VIDEO)

  Reali e ka fituar derbin e Madridit pasi e mposhti Atleticon si mysafir me rezultat bindës, 3:0, shkruan Zeri.info.…

Milani “mbush xhepat” nga shitja e biletave

Milani ka vendosur një rekord për sa u përket të ardhurave nga shitjet e biletave. Në "Derbin e Madoninës" të…

Basha shënon golin e parë për Barin (VIDEO)

Futbollisti i përfaqësueses së Shqipërisë, që aktivizohet në Seria B me skuadrën e Barit, Migjen Basha ka realizuar sot golin…

10 vjet burg për ish-presidentin e futbollit

Një gjyq ekuadorian ka dënuar me 10 vite burg ish-presidentin e Federatës së Futbollit Luis Chriboga për korrupsion ditën e…

Ndeshje e vështirë për Shkupin

Shkup, 19 nëntor – Pesë javë pa fitore (duke mos e përfshi këtu fitoren 1:0 ndaj Shkëndijës në ndeshjen e…

Barcelona dështon ndaj Malagas

Barcelona ka humbur një rast ideal që të ngjitet në vendin e parë, pasi ka barazuar pa gola në shtëpi…

Dybala mendon të zgjasë “martesën” me Juventusin

Paulo Dybala është shumë pranë rinovimit të kontratës me Juventusin. Sipas asaj që publikohet te e përditshmja torineze '"TuttoSport", sulmuesi…

Wenger i lumtur, Mourinho i frustruar

Manchester Unitedi dhe Arsenali janë ndarë në paqe, në derbin e javës në Premier League. Pas ndeshjes kanë folur të…

Barazimin nuk e kemi pritur

Mesfushori kosovar, Granit Xhaka e shijoi derbin me Arsenalin përballë Manchester Unitedit. Ndeshja kryesore e javës së 12-të në Ligën…

Përzgjedhja e redaktorit

Kozakët, populli që stërvitet vazhdimisht për luftëra

Shumica ishin sllavë të krishterë, por midis tyre kishte edhe…

25 vjet Kosovë e lirë

Qendra Presidenciale Clinton ka uruar Kosovën për Ditën e Çlirimit.…