Sport

Të fundit

Barella ka refuzuar gjigantët e Europës

Manchester City bëri një përpjekje për mesfushorin e Interit, Nicolo Barella verën e kaluar. La Gazzetta dello Sport ka zbuluar

Lillard mbron titullin në garën për tre pikë në NBA All-Star

Damian Lillard sërish është fitues i garës për tre pikë në NBA All-Star. Ylli i Milwaukee Bucks ka qenë fantastik

Rabiot ‘dorëzohet’ nga gara për titull: Juventusi duhet të luftojë për vendin e dytë

Adrien Rabiot ka pranuar se Juventusi ishte ‘i plogësht’ dhe ka humbur formën e tyre në fazën defanzive pas barazimit

Xavi: Jemi të dobët në finalizim

Barcelona ka marrë një fitore me shumë vuajtje në udhëtim te Celta Vigo duke triumfuar me rezultat 1-2. Ishte një

Raphinha do të rikthehet në Angli, pesë klube në ndjekje të brazilianit

Raphinha do të rikthehet në Angli vetëm pas dy viteve të kaluara te Barcelona. Sulmuesi brazilian iu bashkua gjigantit katalunas

PSG planifikon ofertën e guximshme për Gavin

Paris Saint-Germain mund të bëjë një lëvizje të bujshme gjatë verës për yllin e Barcelonës, Gavi. Lëvizja e ardhshme e

Messi dhe Di Maria heshtin për Olimpiadën, një tjetër kampion bote vetëofrohet për të luajtur në Paris

Portieri i kombëtares së Argjentinës, Emiliano Martinez, kampion bote në Katar, është i hapur për të garuar për vendin e

Si do të dukej formacioni i Realit me Kylian Mbappe

Media të shumta të besueshme kanë shkruar gjatë ditës se Kylian Mbappe ka njoftuar PSG-në për largimin, ndërsa Real Madridit

Kroacia shkarkon trajnerin e kombëtares për shkaqe absurde

Robert Jarni nuk ëshë më trajner i Kroacisë U-17. Ajo që ndodhi me ish-yllin e futbollit dhe kapitenin e kombëtares

Leao sfidon Interin: Ka ende shumë ndeshje. Titulli duket i vështirë, por jo i pamundur

Rafael Leao e njeh mirë renditjen e Serie A, me të vërtetë shumë mirë. Interi po marshon drejt “stacionit” që,

Përzgjedhja e redaktorit

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak

PANDEMI E PACIENTËVE ME KANCER: Pak ilaçe e shumë pacientë!

Mesatarisht, në Maqedoninë e Veriut, në periudhën 2012-2021 ka 6.908