Tech

Të fundit

Çfarë është sistemi i paralajmërimit të tërmeteve dhe si ta përdorni atë!

Me tërmetet e shpeshta në Turqi, CNN turk shkruan se një sistem paralajmërimi është përshtatur për telefonat Android. Është duke

7 gjëra që duhet të dini për sigurinë në internet

Përdorimi i internetit është kthyer në një zakon të përditshëm për miliona njerëz në mbarë botën, që do të thotë

Telegram i kthen në tekst mesazhet zanore që ju dërgojnë miqtë

Telegram ka prezantuar një sërë veçorish të reja për Android dhe iOS këtë javë. Një prej ndryshimeve më të rëndësishme

Pse celulari yt e urren dimrin?

Gjithçka që bëjnë telefonat tanë, është me të vërtetë e mrekullueshme. Por ka një gjë që nuk e bëjnë dot

Robotët e gjallë të krijuar nga qelizat njerëzore befasojnë shkencëtarët

Shkencëtarët kanë krijuar robotë të vegjël të gjallë nga qelizat njerëzore që mund të lëvizin në një pjatë laboratori dhe

Artistja Alicia Framis, njeriu i parë që martohet me një hologram: Kjo është shoqëria e së ardhmes

“Dasma” do të zhvillohet në Roterdam verën e ardhshme dhe do të përfshijë një banket molekular të përshtatshëm për njerëzit

Një transaksion i Bitcoin konsumon të njëjtën sasi uji që përdoret për të mbushur një pishinë!

Një transaksion i vetëm Bitcoini mund të përdorë të njëjtën sasi uji që nevojitet për të mbushur një pishinë, sipas

Inovacion në Greqi, shërbim 24 orë për qytetarët përmes Inteligjencës Artificiale

Shërbimet për qytetarët në Greqi së shpejti do të jenë të disponueshme për 24 orë në ditë, 365 ditë në

Materiali më i fortë në botë mund të përdoret për prodhimin e ujit të pijshëm

I referuar shpesh si një " material mrekulli ", grafeni është një milion herë më i hollë se një fije

“Luftë hakerave”: Google, Microsoft dhe Meta bëhen bashkë

Google, Microsoft dhe Meta kanë bashkuar zyrtarisht forcat për të formuar një komitet drejtues për të përmirësuar sigurinë e aplikacioneve

Përzgjedhja e redaktorit

Historia e tre vajzave: Ligji më detyron të kryej marrëdhënie me burrin, edhe pse s’dua!

Aktivistët janë përpjekur të ndryshojnë ligjin prej vitesh, por ata

Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit (TABELA)

Shkup, 7 dhjetor - Besimi i qytetarëve tek institucionet kalon