Tech

Të fundit

Lidhja e internetit mund të arrijë deri në Hënë

Një grup shkencëtarësh në bashkëpunim me NASA-n po projektojnë një “super modem” që do të bëjë të mundur lidhjen e

iPhone 8 do të jetë i lakueshëm

iPhone 8 i Apple, që vjen vitin e ardhshëm mund të jetë me ekran të lakuar. Sipas një shkrimi të

Ja për çfarë shërben kjo vrimë afër kamerës së iPhone

Pothuajse të gjithë që i njihni tashmë kanë një celular të mençur, dhe për ata që kanë celular, iPhone është

Automjete VIP me klozet dhe dush kabinë

Një firmë që vepron në Stamboll eksporton drejt shteteve si Belgjika, Franca, Gjermania, Rusia, Arabia Saudite, Jordania dhe Omani automjete

Fujifilm Instax Mini 8, aparati që ju duhet

Çdo ditë mund të ketë surpriza e të papritura, dhe duhet të mbahet mend. Nëse arrini të fokusoni në aparat

Detaje të reja për Surface Phone

Shumica e fansave të teknologjisë janë duke shpresuar se gjiganti Microsoft të lansojë vitin e ardhshëm telefonin e saj të

Hakerët zbulojnë si të hapet iPhone pa kod, rrezikohen miliona celularë

Sa e vështirë do të ishte që një haker ta hapë celularin tuaj iPhone? Nëse i keni vënë një kod,

Ja si duket karikuesi që e mbush celularin për 5 minuta!

Kjo është mënyra më e lehtë se si ju mund ta karikoni telefonin tuaj celular pa shpenzuar orë të tëra

Roboti sulmoi njeriun

Një robot ka sulmuar një mashkull kinez në qytetin Shenzhen, ndërsa njoftohet se v viktima është hospitalizuar, transmeton koha.net. Lajmin

Prezantohet Mercedesi më i shtrenjtë (FOTO)

Mercedes është duke rivalizuar Bentley-në me një veturë të gjatë dhe të konvertueshme, të cilën e prezantoi në ngjarjen e

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në