Tech

Të fundit

5 mënyra se si na spiunojnë, vëzhgojnë dhe përgjojnë

Megjithëse qëllimi mund të jetë objekt debati, fakti që qeveritë dhe bizneset na përgjojnë në çdo çast kjo nuk është

Google Translate tani do të përkthejë më mirë

Ky aplikacion tani është në gjendje të përkthejë një fjali të plotë, dhe jo secilën fjalë veç e veç. Google

Këto gjëra duhet t’i fshini menjëherë nga Facebooku

Facebook është një nga rrjetet sociale më të përdorura dhe më me influencë. Megjithatë duhet pranuar se ky rrjet ka

Nokia, gati të hyjë Android

Në një konferencë të mbajtur së fundmi, Nokia ka konfirmuar planet e saj të rikthimit në biznesin e telefonave në

Tani mund të bëni “Like” duke lëvizur fytyrën

Rrjeti social Facebook do të shtojë edhe mundësi të tjera për përdoruesit e tyre, pasi bleu kompaninë e sapozhvilluar ‘FaceMetrics’.

BMW me motor mahnitës të së ardhmes (Foto)

BMW Vision Motorrad Next 100 është motori i superheronjve të së ardhmes. Ka vetëm pak ditë që prodhuesi gjerman ka

Një roboti që operon kataraktin e syrit

Një krah i ri i telekomanduar  ka provuar se është i aftë për mikro-lëvizjet  dhe me precizon ideal për një

Treçereku i njerëzve do të braktisin rrjetet sociale

“Të burgosurit” e rrjeteve sociale, më shumë se 3 përdorues në 4 dëshirojnë t’i braktisin, por në fund kanë frikën

Vendet më të lira në përdorimin e internetit

Organizata “Freedom House” njofton se liria e internetit në nivel global shënoi rënie për të gjashtin vit radhazi. Organizata e

Kinezët spiunojnë edhe androidët!

Ju mund të jeni mes 700 milionë përdoruesve, telefonat e të cilëve dërgojnë në mënyrë të fshehtë gjithë të dhënat

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në