Tech

Të fundit

Kujdes, ky është virusi i radhës në Whatsapp

Mos e hapni email-in dhe sidomos attachments dërguar nga përdorues me pseudonimin Whatsapp. “Bëhet fjalë për një material që përmban

Mësoni disa kode sekrete për telefonin tuaj

Këto kode sekrete ju tregojnë funksionet e fshehta të telefonit tuaj. Të gjithë kanë një telefon në xhep, por pak

Edhe 7 Plusi me defekte

Kamerat e prapme e dyfishtë e iPhone 7 Plus janë një opsion tepër i preferuar e konkurues, por raportime të

Google konfirmon dy orë të reja

Gjiganti teknologjik Google ka konfirmuar se në fillim të vitit 2017 do të lansojë dy orë të mençura. Jeff Chang,

Telefonat që palohen do ta marrin 20% të tregut deri më 2019

Telefoni i parë që palohet pritet të vijë vitin e ardhshëm dhe pajisjet e tilla pritet të marrin famë në

5 aplikacionet më të mira për mesazhe në Android dhe iOS

Celulari dhe komunikimi përmes tyre bëhet çdo ditë e më tepër i rëndësishëm në përditshmërinë e njeriut. Aplikacionet e mesazheve

Për të gjithë përdoruesit e iPhone, Apple ka një surprizë

iOS 10.2 është nxjerrë në përdorim nga Apple dhe se duhet që ta përditësoni. Sot janë shkarkuar miliona aplikacione të

Së shpejti telefonat celularë nuk do ekzistojnë më!

Shkrimi i mesazheve, kontrolli i emaileve dhe kryerja e telefonatave ndërkohë që i japim makinës dhe nuk kemi vënë rripin

Opsioni i ri i WhatsApp që të gjithë prisnin

WhatsApp sjell një tjetër risi, këtë herë një opsion që padyshim do të jetë mjaft i dobishëm për shumë prej

Ndaloni së përdoruri Facebook, menjëherë!

Një studim i ri danez ka zbuluar se Facebook i bën njerëzit të palumtur, ndërsa veçanërisht ata që janë xhelozë

Përzgjedhja e redaktorit

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak