Tech

Të fundit

Motoçikleta unike e së ardhmes

Nuk ka kompani që mund t’ua zbehë famën motoçikletave Harley Davidson. Këtë mund ta bëjë vetëm një motor elektrik i

Këto gjëra nuk i dinit se mund t’i bënit me iPhone-in tuaj

Përdorimi i smartphonë është bërë i pashmangshëm për secilin prej nesh, por jo të gjithë e dinë se ka disa

Së shpejti me autobusë pa shoferë (FOTO)

Krijimi i makinave autonome ka qenë një arritje e madhe në fushën e transportit. Megjithatë duket se ato nuk janë

Prej F1 deri F12: Ja çfarë mund të bëni me secilin funksion në tastierë

Butonat e funksionit - prej F1 deri në F12, që ndodhen në krye të tastierës - nuk janë aty vetëm

Bëjeni këtë nëse dëshironi që bateria t’ju zgjasë më gjatë

Ka shumë mënyra për ta ruajtur jetëgjatësinë e baterisë në celularin tuaj, por ekziston një mënyrë shumë më e lehtë

Super Mario Run shkarkohet 2.8 milionë herë brenda një dite

Në 24 orët e para, Super Mario Run e Nintendo ka thyer rekordin e lojës Pokemon në termat e shkarkimeve

Kujdes nga ky opsion në Facebook

Facebook numëron 1.79 miliardë përdorues aktivë në muaj. Kjo do të thotë se prindërit, familjarët, eprorët dhe njerëz të tjerë

Me SantaPhone, elfët telefonojnë fëmijët

Fëmijët tuaj mund të marrin një telefonatë nga Poli i Veriut këtë vit. Projekti Santaphone i Twilio është një telefonatë

Celularët nuk do kenë më nevojë për karikues!

Studiuesit e Universitetit Michigan në saje të nano-teknologjisë zbuluan mënyrën për të krijuar energji, duke përdorur lëvizjet njerëzore. Ata bënë

Baza e përdoruesve të Instagram u rrit në 600 milionë

Baza e përdoruesve të Instagram u rrit në 600 milion bëri të ditur kompania mëmë Facebook ditën e sotme. Aplikacioni

Përzgjedhja e redaktorit

Kush është lideri iranian që mund “t’i vërë flakën” gjithë botës?

Ndryshe nga Soleimani, i cili u përshëndet si një udhëheqës

“Më gjunjëzuan dhe…”, Sanduloviq rrëfen torturat e BIA-s pasi kreu homazhe për familjen Jashari

Politikani pro-perëndimor Nikolla Sanduloviq, i cili guxoi të kërkonte falje