Tech

Të fundit

“Optimus”, roboti që kryen punët e amvisërisë

Roboti Optimus, është i aftë për të kryer punët e amvisërisë. Roboti humanoid i kompanisë Tesla, u krijua në vitin

Instagram do skanojë mesazhet e personave nën 19-vjeç

Risia e Instagram, do skanojë mesazhet e personave nën 19 vjeç për t'i mbrojtur nga imazhet e papërshtatshme   Instagram

Microsoft vlen plotë 3 trilion dollarë

Aksionet e kompanisë amerikane Microsoft kanë kapur vlerën e 3 trilion dollarëve në bursë ditën e sotme. Me këtë vlerë,

Ndryshoi botën, Apple Macintosh i parë bën 40 vjeç dhe fansat e përdorin ende!

Apple ndaloi prodhimin në tetor 1985 dhe mbështetjen e programit operativ në 1998. Por disa fansa të zjarrtë i kanë

WhatsApp nis punën për të krijuar opsionin e tij të AirDrop

Çdokush që shpërndan foto e video mund të bjerë dakord se AirdDrop është një opsion fantastik, por fakti që përdoret

Një përvojë blerjeje si asnjëherë më parë!

Në botën e tregtisë elektronike, rrallë ndodh diçka që ndryshon plotësisht mënyrën se si blejmë. Star Shop bën pikërisht këtë.

Instagram do të njoftojë të miturit që të mos përdorin platformën gjatë natës

Platforma Instagram u dërgon një mesazh automatik përdoruesve të saj të moshës 13 deri në 18 vjeç, duke i kërkuar

Telefoni juaj mund të vlejë më shumë se sa mendoni, kontrolloni nëse është në këtë listë

Nëse keni blerë një pajisje të re iPhone ose Galaxy në muajt e fundit, ka lajme të mira. Statistikat më

Si t’i zhdukni të gjitha gjurmët tuaja në internet

Shumë njerëz preferojnë të jenë socialë në internet, duke shpërndarë fotografi private me miqtë dhe në rrjetet sociale. Por, vjen

Microsoft do të shtojë butonin “AI” në tastierën e kompjuterëve

Microsoft do të shtoj një buton të dedikuar për AI në tastierat e Windows, ndryshimi i parë i rëndësishëm në

Përzgjedhja e redaktorit

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak