Uncategorized

Të fundit

Boston lider i sezonit, Oklahoma e mbyll në krye në Perëndim, ja kalendari i play off dhe play in

Ka përfunduar sot sezoni i rregullt i NBA, duke përcaktuar edhe renditjen përfundimtare të ekipeve pas 82 ndeshjeve. Vëmendja më…

SOS Përfaqësues në terren (m/f) Shkup

SOS Fshati i Fëmijëve është organizatë joqeveritare humanitare e dedikuar për mirëqenien e fëmijëve dhe të rinjve pa kujdes prindëror,…

Izraeli po e paguan shtrenjtë “aleancën” me SHBA-në!

Ndërsa Izraeli nuk e ka pranuar zyrtarisht përfshirjen e tij, incidenti ka potencialin të destabilizojë më tej rajonin tashmë të…

Ronaldo e ka bindur top lojtarin që ta refuzojë Inter Miamin dhe t’i bashkohet Al Nassrit

Cristiano Ronaldo thuhet se ka bindur Luka Modric që të kalojë nga Real Madrid te Al Nassr. Kroati ka qenë…

Një NATO më e fortë kërkon shpenzime më të zgjuara

Për 75 vjet me radhë, NATO ka ndihmuar në promovimin e një Evrope të sigurt dhe të qëndrueshme. Për ta…

Kush janë të burgosurit e tjerë rusë që mund të kenë fatin sikurse të Navalnyt?

Kur autoritetet e burgjeve në Arktikun rus njoftuan për vdekjen e papritur të liderit opozitar rus, Aleksei Navalny, më 16…

Takim i presidentit Pendarovski me presidentin e Malit të Zi, Milanoviq

Presidenti Stevo Pendarovski në margjinat e Konferencës së 60-të të sigurisë në Mynih, mbrëmë realizoi takim me presidentin e Malit…

Zbulohet pse insektet fluturuese tërhiqen nga dritat

Prej kohësh mendohet se insektet fluturuese thjesht tërhiqen nga llambat e rrugëve por studiuesit besojnë se arsyeja është në fakt…

Spektakël me 289 pikë të shënuara, Lakers triumfojnë ndaj Warriors pas dy vazhdimeve

Një nga ndeshjet më interesante këtë edicion në NBA është zhvilluar në Chase Center mes Golden State Warriors dhe Los…

Trauma nga e kaluara? Ja pse duhet ndihma e ekspertëve

Nëse jetoni me një çrregullim të lidhur me traumën, qasjet specifike të psikoterapisë dhe medikamentet mund të jenë pjesë e…

Përzgjedhja e redaktorit

Parlament dydhomësh, Federalizim… Këto janë organizimet politike të cilët i shqyrton BDI dhe Fronti Europian

BDI po mendon për një organizim të ri shtetëror, konkretisht…

LAJMI I FUNDIT: Gjykata refuzon 6 ankesa, Frontit Europian i rrezikohen dy deputetë

Në 5 vendvotime në Zonën 5 zgjedhore dhe në 1…