Uncategorized

Të fundit

Ronaldo zbulon planet e pensionimit

Cristiano Ronaldo ka folur rreth të ardhmes së tij pas Al-Nassr, si dhe ka zbuluar planet që mund të shkojnë…

LEN: Për 4 vite qeverisje Artan Grubi investoi 25 milionë euro në aparate të kazinove

Varfëria po rritet çdo ditë, krimi e korrupsioni lulëzojnë, arsimi po rrënohet, por kazinotë po shtohen. Kjo është politika dyftyrëshe…

Plot pjata me mish dhe vjersha në FB

Plot pjata me mish dhe vjersha në F   Nga Frrok Çupi Ky vit i ri me festa dhe me…

Lëvizja antibixhoz do ta përkrah propozim-ligjin për lojërat e fatit

Lëvizja anti-bixhoz do ta përkrah propozim ligjin që është propozuar për lojërat e fatit. Jushi Emurllai nga lëvizja anti-bixhoz tha…

Griezmann barazon golashënuesin më të mirë të Atleticos

Sulmuesi francez, Antoine Griezmann ka barazuar edhe zyrtarisht legjendën Luis Aragones si golashënuesit më të mëdhenj në histori të Atletico…

Sa dëm i shkaktohet trupit kur nuk hani mëngjes

Në rastet kur nuk keni uri, sipas ekspertëve, përgjigja e duhur për trupin do të ishte të mos konsumoni çdo…

Nga 26 në 22 vjet burg per Mustafën, Specialja: S’do të thotë se krimet s’janë të rënda, UÇK s’mbahet përgjegjëse

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa u dënua nga Apeli i Gjykatës Speciale me 22 vjet burgim për…

Tri ditë nuk janë pastruar mbeturinat nga kontejnerët në Tetovë

Tri ditë me radhë janë në grevë punonjësit nga "Higjiena Komunale" në kuadër të Ndërmarrjes Publike Komunale (NPK) Tetovë për…

Caktohen gjyqtarët për ndeshjet e Ligës së Evropës dhe Ligës së Konferencës

Janë caktuar gjyqtarët për ndeshjet e ditës së enjte në Ligën e Evropës dhe në Ligës e Konferencës, duke përfshirë…

Transporti publik me regjim të ndryshuar për disa linja ditëve në vazhdim

Ndërmarrja Publike Qarkulluese Shkup informon se sot prej orës 9 deri në orën 12, për shkak të mbajtjes së provës…

Përzgjedhja e redaktorit

Parlament dydhomësh, Federalizim… Këto janë organizimet politike të cilët i shqyrton BDI dhe Fronti Europian

BDI po mendon për një organizim të ri shtetëror, konkretisht…

LAJMI I FUNDIT: Gjykata refuzon 6 ankesa, Frontit Europian i rrezikohen dy deputetë

Në 5 vendvotime në Zonën 5 zgjedhore dhe në 1…