Uncategorized

Të fundit

Haradinaj: Në Kosovë nuk do të ketë “Dodik Republikë”

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i shoqëruar nga shumë familjarë, deputetë e pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë bërë…

Dhëndër pa nuse, një histori që emocionon

Dëshira e vetme e Ajay Barot ishte që të kishte një martesë madhështore. 27-vjeçari dëshironte një dasmë luksoze dhe ajo…

Deri më 28 qershor qytetarët e Shkupit mund t’i paguajnë faturat e mbetura për ujë dhe mbeturina pa interes

Shkup, 12 maj – Që nesër, 13 maj, deri më 28 qershor të këtij viti qytetarët e Shkupit do të mund…

Guardiola vendos për Arijanet Muricin

Arijanet Muric s’do të jetë pjesë e Manchester City sezonin e ardhshëm. Guardiola ka vendosur që ta huazojë te një…

Yaya Toure i jep fund karrierës mes rekordeve

Yaya Toure nuk do të luajë më si futbollist profesionist, pasi sot agjenti i tij lajmëroi se mesfushori 35-vjeçar nuk…

Të gjitha garat e futbollit që do të zhvillohen këtë verë

Sezoni i futbollit për klubet evropian po i afrohet fundit dhe përballja e Tottenhamit dhe Liverpoolit në finale të Ligës…

Dortmundi prezanton fanellat e reja (FOTO/VIDEO)

Borussia Dortmund ka prezantuar fanellën e re për sezonin 2019/20. Me ato aktuale, ndryshimi do të jetë emri i lojtarit…

Zaev: Fituam presidentin e shtetit, dëshmuam se jemi të gatshëm për në Evropë

Vazhdojmë bashkë dhe me përgjegjësi përpara. Rruga është vërtetuar dhe betonuar me sukses. RMV me siguri vazhdon përpara, kjo dëshmon…

Facebook me dizajn të ri (FOTO)

Facebook me dizajn të ri (FOTO) Facebook ka zyrtarizuar planet për ridizajnim komplet të websajtit të saj tepër popullor. Edhe…

Ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë, Olta Xhaçka, viziton aeroplanmbajtësin “Abraham Lincoln” (FOTO)

“Aeroplanmbajtësja amerikane “Abraham Lincoln” prej ditësh po stërvitet në ujrat e detit Adriatik. Një prej 10 aeroplanmbajtësve të SHBA është…

Përzgjedhja e redaktorit

Rrethimi osman i Maltës i vitit 1565, një pikë kthese për Evropën

Në orët e para të 18 majit 1565, një pushtim,…

Si qarkullon paraja prej EURO 2024?

Kampionati Europian i Futbollit është duke filluar me hedhjen jo…