Uncategorized

Të fundit

Facebook me dizajn të ri (FOTO)

Facebook me dizajn të ri (FOTO) Facebook ka zyrtarizuar planet për ridizajnim komplet të websajtit të saj tepër popullor. Edhe…

Ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë, Olta Xhaçka, viziton aeroplanmbajtësin “Abraham Lincoln” (FOTO)

“Aeroplanmbajtësja amerikane “Abraham Lincoln” prej ditësh po stërvitet në ujrat e detit Adriatik. Një prej 10 aeroplanmbajtësve të SHBA është…

Chelsea prezanton fanellat e reja, shfaqet edhe Hazard

‘Blutë e Londrës kanë prezantuar fanellat e reja që do t’i veshin në sezoni e ardhshëm. Fanellat e reja të…

Ronaldo me mesazh emocional për Casillasin: Bëhu i fortë shoku im

Cristiano Ronaldo i ka uruar shërim të shpejtë ish-bashkëlojtarit të tij te Real Madridi, Iker Casillasit, i cili pësoi sulm…

ANKETA për çka do të donit të shkruajnë gazetarët:

  Anketa për çka do të donit të shkruajnë gazetarët: Investime të ulëta në rajone. A ka shkolla për fëmijët…

Pasi la futbollin, Van der Vaart fillon karrierën në një tjetër sport (FOTO)

Ish-'ylli' i Real Madridit, Rafael van der Vaart pas një karriere të shkëlqyer është tërhequr nga futbolli në vitin 2018. Holandezi…

Në komunën e Gostivarit ka 79.411 votues, sot votojnë 17 qytetarë

Gostivar, 20 prill –  Të drejtën e votës sot në komunën e Gostivarit do ta shfrytëzojnë 17 qytetarë të cilët për…

Drejtuesit e Federatës së Kosovës në vizitë zyrtare në FFM

Shkup, 18 prill - Presidenti i Federatës së futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini, sekretari gjeneral Filip Popovski dhe zëvendës sekretari…

De Ligt është i Barçës, zbardhen shifrat, situata dhe prapaskena e marrëveshjes!

Matthijs de Ligt është emri më i përfolur në 24 orët e fundit në opinionin sportiv. Goli i tij dhe…

Njihu me Njësinë Speciale Intervenuese të Policisë së Kosovës (Video)

Njësia Speciale Intervenuese e Policisë së Kosovës është e gatshme për çdo intervenim në ndihmë të qytetarëve. Kjo njësi është…

Përzgjedhja e redaktorit

“A ia VLEN”? Kundërzbulimi i Maqedonisë e konsideron ministrin e ardhshëm Ivan Stoilkoviq aset të BIA-s serbe

Rrjeti ndërkombëtar i gazetarisë hulumtuese Organized Crime and Corruption Reporting…

Rrethimi osman i Maltës i vitit 1565, një pikë kthese për Evropën

Në orët e para të 18 majit 1565, një pushtim,…