Uncategorized

Të fundit

Nga Serie B në kampion bote

Shkodran Mustafi kaloi pengesa dhe bëri sakrifica të mëdha gjatë rrugëtimit të tij në futboll. Nga Serie B me Sampdorian,…

Sterling i kundërpërgjigjet Bonuccit

Raheem Sterlingu ka reaguar ndaj deklaratës së mbrojtësit të Juventusit, Leonardo Bonuccit, pasi ky i fundit kishte thënë se bashkëlojtari…

Shqipëria partner dhe aset strategjik për Aleancën në rajon

“10 vjet më parë Shqipëria u pranua si anëtare e Aleancës më të madhe ushtarake që ka njohur ndonjëherë historia.…

Pas firmës me Solskjaer, United ka 6 yje në shënjestër

Ole Gunnar Solskjaer është konfirmuar në stolin e Manchester United, duke firmosur kontratë 3-vjeçare me "Red Devils", konfirmim i fituar…

Tusk: Anulimi i Bregzitit vetëm nëse ratifikohet marrëveshja për tërheqje

Bruksel, 20 mars – Kryetari i Këshillit Evropian, Donald Tusk pasdite deklaroi se është e mundur “anulim i shkurtër” të…

Panucci: Turqia superiore, por besoj te fitorja

Trajneri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka dalë sot para gazetarëve në Tiranë, për të prezantuar dy ndeshjet e para…

Incident në tunel, polemika mes Sampdorias dhe Atalantës (FOTO)

Atalanta mori një 3-pikësh me mjaft vlera në transfertën e vështirë gjenoveze, përballë Sampdorias, por një incident i regjistruar në…

“Bomba irlandeze” dhe Ian Rush drejt altarit (FOTO)

Legjenda e Liverpool-it, Ian Rush, ka kërkuar dorën e të dashurës së tij që nga viti 2013-të, Carol Anthony. Këngëtarja,…

Muftiu i Rusisë: Në 15 vitet e ardhshme, 30 për qind e rusëve do të jenë myslimanë

Myftiu i Rusisë Ravil Gajnetdin, parashikon se në 15 vitet e ardhshme përqindja e myslimanëve në vendin e tij do…

Ish lojtarit të Realit do t’i ndërtohet statuja në Amerikë (FOTO)

Për herë të parë në historinë e MLS-së, një lojtar do të ketë statujën e tij.Kampioni në fjalë është David…

Përzgjedhja e redaktorit

Rrethimi osman i Maltës i vitit 1565, një pikë kthese për Evropën

Në orët e para të 18 majit 1565, një pushtim,…

Si qarkullon paraja prej EURO 2024?

Kampionati Europian i Futbollit është duke filluar me hedhjen jo…