Uncategorized

Të fundit

7 viktima në aksidentin tragjik Tetovë-Shkup

7 viktima e mbi 20 të lënduar është bilanci i aksidentit tragjike, i cili para disa çasteve ndodhi në magjistralen…

Marcelo: Ronaldo vendosi të largohej nga Reali para finales së Kievit

Marcelo ka rrëfyer në një intervistë për “Esporte Interactivo” se e mësoi vendimin për largim të Cristiano Ronaldos nga Real…

Çatitë e shkollave të Tetovës do të rregullohen

“Kemi marrë një informatë se do të fillojë regullimi i çatisë. Kjo shkollë është ndërtuar në vitin 1998.Këtë vit kemi…

MSH: Një fëmijë trembëdhjetëmuajsh ka vdekur nga komplikimet e fruthit

Shkup, 11 shkurt – Ministria e Shëndetësisë, kumtoi se mbrëmë në Klinikën për sëmundje të fëmijëve ka vdekur një fëmijë…

Goditja e CR7 është “vrastare”, e shemb përtokë Khediran (VIDEO)

Sami Khedira duhet të përballojë një dhimbje koke masive këtë mëngjes, pas një incidenti që përfshin edhe shokun e skuadrës,…

Befason basketbollisti i njohur serb: S’jemi popull qiellor, mjaft më me Kosovën, nuk është e jona

Nikolla Kaliniq nuk është vetëm basketbollist i mirë. Ai është edhe një qytetar mendjehapur i Serbisë, të cilit i pëlqen…

Parashikimi i motit

Shkup, 10 shkurt – Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira të vogla dhe erë të lehtë…

Dhjetë të vdekur pas zjarrit që shpërtheu në qendrën stërvitore të Flamengos

Një zjarr i madh ka shpërthyer në kompleksin stërvitor të një prej klubeve më të mëdha braziliane, Flamengo, e ku…

Nga zhdukja e avionit e deri te nxjerrja e trupit nga uji, si ndodhi tragjedia Emiliano Sala

Trupi i nxjerrë nga rrënojat e aeroplanit të rrëzuar është ai i lojtarit të Cardiff City, Emiliano Sala, ka bërë…

Kush ishte Emiliano Sala, sulmuesi i lindur në Argjentinë, që bëri karrierë në Francë

“Trupi i sjellur në portin Portland sot është identifikuar formalisht nga HM Coroner për Dorset se është i futbollistit, Emiliano…

Përzgjedhja e redaktorit

LAJMI I FUNDIT: Gjykata refuzon 6 ankesa, Frontit Europian i rrezikohen dy deputetë

Në 5 vendvotime në Zonën 5 zgjedhore dhe në 1…

A do të jetë Turqia, shënjestra e radhës e Izraelit?

Tensionet midis Turqisë dhe Izraelit janë rritur në pika të…