Uncategorized

Të fundit

Parashikimi i motit

Shkup, 10 shkurt – Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira të vogla dhe erë të lehtë…

Dhjetë të vdekur pas zjarrit që shpërtheu në qendrën stërvitore të Flamengos

Një zjarr i madh ka shpërthyer në kompleksin stërvitor të një prej klubeve më të mëdha braziliane, Flamengo, e ku…

Nga zhdukja e avionit e deri te nxjerrja e trupit nga uji, si ndodhi tragjedia Emiliano Sala

Trupi i nxjerrë nga rrënojat e aeroplanit të rrëzuar është ai i lojtarit të Cardiff City, Emiliano Sala, ka bërë…

Kush ishte Emiliano Sala, sulmuesi i lindur në Argjentinë, që bëri karrierë në Francë

“Trupi i sjellur në portin Portland sot është identifikuar formalisht nga HM Coroner për Dorset se është i futbollistit, Emiliano…

Prezantohet makina e parë për sezonin e ri të Formulës 1 (FOTO)

Haas prezantoi në Londër makinën VF-19 të Grosjean dhe Magnussen. Kjo është njëvendëshja e parë që prezantohet nga skuadrat e…

Mbaroi pritja, Champions rikthehet me një debutim historik

Pritja e dimrit ka mbaruar. Pas pesë ditësh do të rikthehet Champions League dhe do të ketë një risi historike:…

Ajax për rekord “Guinness”, 109 gola në dy ditë (VIDEO)

Ajax njihet si një ndër klubet me akademinë më të fortë në botë. Nga shkolla e tyre e futbollit kanë…

Donnarumma rikthehet Superman, numrat e frikshëm!

Deri në javën e dhjetë të kampionatit, porta e Milanit ishte kthyer në shënjestër dhe plot 14 topa kishin përfunduar…

ANKETA

  Cilat tema dëshironi të trajtohen në Koha? Masat kundër ndotjes Kualiteti i shërbimeve shëndetësore Dhuna në familje Mbrojta e…

Pronari nuk i jep rrogën, ja çfarë i bën i riu

Një ngjarje jo e zakontë ka ndodhur në Angli, mes një të riu dhe pronarit të tij. Ky i fundit…

Përzgjedhja e redaktorit

Parlament dydhomësh, Federalizim… Këto janë organizimet politike të cilët i shqyrton BDI dhe Fronti Europian

BDI po mendon për një organizim të ri shtetëror, konkretisht…

LAJMI I FUNDIT: Gjykata refuzon 6 ankesa, Frontit Europian i rrezikohen dy deputetë

Në 5 vendvotime në Zonën 5 zgjedhore dhe në 1…